W takich pracowniach nauka to przyjemność

nowoczesne pracownie jezytkowe

DSC06946DSC06998DSC06933DSC06989DSC06939DSC06994DSC06940DSC06988DSC06968DSC06961DSC06977DSC06956DSC06978DSC06983DSC06966DSC06995DSC06970DSC06996DSC06997DSC06982DSC06936Prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński uczestniczył dzisiaj w lekcjach pokazowych z języka angielskiego w Publicznych Szkołach Podstawowych nr 4 i 5. Zajęcia odbyły się w nowych, bardzo dobrze wyposażonych pracowniach lingwistycznych.

– Znajomość języków obcych to możliwość poznania innej kultury, innych ludzi i możliwość przeżycia drugiego życia- mówi prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński. – Gmina Ostrowiec stwarza bardzo dobre warunki dla uczniów, w tym do nauki języków obcych. Wprowadziliśmy dodatkowe godziny nauki języka angielskiego. Uczniowie mają możliwość zdobycia certyfikatów językowych, które w dorosłym życiu są bardzo potrzebne. Dzisiaj uczestniczyliśmy w lekcjach języka angielskiego. Jestem zbudowany wiedzą naszych uczniów. W tym roku oprócz dodatkowych zajęć z języka angielskiego wprowadziliśmy także dodatkowe lekcje z matematyki, logiki oraz zajęcia artystyczne. Nasza młodzież pokazuje, że zna języki obce i chętnie się ich uczy. Im lepszy start dla naszych dzieci tym lepsza ich przyszłość. Inwestujemy w oświatę. Szkoły wyposażane są w komputery i nowoczesne pomoce dydaktyczne.

Drugie piętro w PSP 4 urządzone jest z akcentami kultury angielskiej.

– Mamy bardzo dobrze wyposażoną pracownię lingwistyczną – mówi dyrektor PSP nr 4 dr Agnieszka Batóg.- W naszej szkole przywiązujemy dużą wagę do nauki języków obcych. W PSP 4 gościliśmy dwoje wolontariuszy z Hiszpania i Algierii, którzy prowadzili zajęcia z naszymi uczniami w języku angielskim. Nasi uczniowie biorą udział w Szkole Liderów i dzięki temu wyjeżdżają na tygodniowe turnusy, podczas których mogą ćwiczyć język angielski. W naszej szkole działa anglojęzyczne szkolne koło teatralno – muzyczne. To też pomaga opanować język obcy.

– Pracownia do nauki języka angielskiego wyposażona jest w 24 stanowiska. Uczniowie mają do dyspozycji słuchawki z mikrofonem, co pozwala na koncentrację. Możemy stosować najnowsze metody nauczania- powiedziała Ewelina Jurasz, nauczyciel języka angielskiego.

Prezydent Jarosław Górczyński udzielił także wywiadu adeptom dziennikarstwa ze Szkolnego Koła Dziennikarskiego działającego przy PSP 4. Tematem wywiadu było pisanie listów.

Także dzisiaj prezydent gościł w Publicznej Szkole Podstawowej nr 5. Tam też odbyła się lekcja z języka angielskiego w nowoczesnej pracowni lingwistycznej.

– Nowoczesne pracownie językowe bardzo pomagają w nauce języków obcych – mówi dyrektor PSP nr 5 Marta Dobrowolska- Wesołowska. – U nas panują wręcz sterylne warunki do nauki języków obcych. Uczniowie osiągają bardzo dobre wynik na egzaminach. Ostrowiec językami obcymi stoi.

Polecamy również