Potrójni siłacze

W dniach 14-15 listopada 2019 roku Oddział Regionalny Olimpiady Specjalne Polska – Świętokrzyskie za zaproszenie ze Śląska brał udział w XVI Śląskim Mityngu w Trójboju Siłowym Olimpiad Specjalnych – Miedary 2019. Oddział reprezentowało 7 zawodników z dwóch klubów: „SZANSA” Ostrowiec Świętokrzyski i „STRZAŁA” Jędrzejów. Gdzie zdobyli 18 medali !!!

Trójbój siłowy jest bardzo specyficzną i widowiskową dyscypliną sportu w Olimpiadach Specjalnych. Oprócz siły, która jest niezbędna niesamowicie ważną sprawą jest odpowiednie wykonanie swoich podejść zgodnie z oficjalnymi przepisami sportowymi Olimpiad Specjalnych obowiązującymi we wszystkich zawodach podnoszenia ciężarów rozgrywanych w ramach Olimpiad Specjalnych. – powiedział Przemysław Walczyk, trener „SZANSY” – Jako międzynarodowy program sportowy Olimpiady Specjalne stworzyły te przepisy w oparciu o przepisy International Powerlifting Federation (IPF) i Polskiego Związku Kulturystyki, Fitness i Trójboju Siłowego.

Zawodnicy startowali w dwóch dyscyplinach trójbój siłowy (w skład, którego wchodzi wyciskanie na ławeczce, przysiad oraz martwy ciąg) i dwubój siłowy (w skład, którego wchodzi wyciskanie na ławeczce oraz martwy ciąg). Dzień wcześniej dla zawodników były przygotowane atrakcje w postaci rozgrywek bowlingowych.

W dwuboju wystartowało 2 zawodników: Damian Przygoda („SZANSA” Ostrowiec Świętokrzyski) i Paweł Kwiecień („SZANSA” Ostrowiec Świętokrzyski)

Paweł Kwiecień – dwubój siłowy – II miejsce, srebrny medal – 240 kg (wyrównany rekord życiowy)

wyciskanie 80 kg, III miejsce, brązowy medal

martwy ciąg 160 kg, II miejsce, srebrny medal

Damian Przygoda – dwubój siłowy – I miejsce, złoty medal – 150 kg (nowy rekord życiowy)

wyciskanie 40 kg, IV miejsce

martwy ciąg 110 kg, I miejsce, złoty medal

W trójboju wystartowało 5 zawodników: Paweł Menducki („SZANSA” Ostrowiec Świętokrzyski) i Krzysztof Stan („SZANSA” Ostrowiec Świętokrzyski) Paweł Dąbrowski („STRZAŁA” Jędrzejów), Mariusz Rosół („STRZAŁA” Jędrzejów), Mariusz Biały („STRZAŁA” Jędrzejów)

Krzysztof Stan – trójbój siłowy – III miejsce, brązowy medal – 189,5 kg (nowy rekord życiowy)

wyciskanie 35 kg, IV miejsce

przysiad 52,5 kg, II miejsce, srebrny medal

martwy ciąg 102,50 kg, II miejsce, srebrny medal

Paweł Menducki – trójbój siłowy – II miejsce, srebrny medal – 247,5 kg

wyciskanie 65 kg, III miejsce, brązowy medal

przysiad 62,5 kg, III miejsce, brązowy medal

martwy ciąg 120 kg, III miejsce, brązowy medal

Paweł Dąbrowski – trójbój siłowy – III miejsce, brązowy medal – 256 kg

wyciskanie 60 kg, III miejsce, brązowy medal

przysiad 77,5 kg, IV miejsce

martwy ciąg 112,50 kg, II miejsce, srebrny medal

Mariusz Biały – trójbój siłowy – IV miejsce – 250 kg

wyciskanie 67,5 kg, IV miejsce

przysiad 77,5 kg, III miejsce, brązowy medal

martwy ciąg 112,50 kg, III miejsce, brązowy medal

Mariusz Rosół – trójbój siłowy – IV miejsce – 280 kg

wyciskanie 77,5 kg, I miejsce, złoty medal

przysiad 82,5 kg, I miejsce, złoty medal

martwy ciąg 120 kg, IV miejsce

Tym razem na zawody „SZANSA” wydelegowała 4 zawodników, którzy startowali zarówno w dwuboju jak i trójboju – powiedział Remigiusz Woźniak, trener trójboju siłowego w „SZANSIE” – Treningi spokojnie i prawie wszystko sprzyjało na dobre przygotowania siłowe, więc o sam start od strony technicznej byłem spokojny i co pokazały zawody, miałem rację. Zawodnicy podeszli do swoich startów w perfekcyjny sposób i wywalczyliśmy kilka rekordów życiowych.

Oddział Regionalny Świętokrzyskie reprezentowali: z Klubu „SZANSA” Ostrowiec Świętokrzyski: Damian Przygoda, Krzysztof Stan, Paweł Menducki, Paweł Kwiecień, z Klubu „STRZAŁA: Jędrzejów: Mariusz Biały, Mariusz Rosół, Paweł Dąbrowski, trenerami byli Remigiusz Woźniak i Przemysław Walczyk (obydwaj „SZANSA” Ostrowiec Świętokrzyski)

Polecamy również