Publima wygrała Piłkarski Turniej Niepodległości

DSC02113

Drużyna Publimy wygrała Piłkarski Turniej Niepodległości, który w sobotę został rozegrany w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ostrowcu Świętokrzyskim. Drugie miejsce zajął zespół Oldboje KSZO, a trzecie OLO Opole.

– Turniej rozgrywany był systemem „każdy z każdym” i po podliczeniu punktów okazało się, że to zespól Publimy zdobył ich najwięcej – mówi organizator turnieju Andrzej Kobylański.- Tym turniejem uczciliśmy niezwykle ważną dla każdego Polaka rocznicę odzyskania niepodległości. Była to też doskonała zabawa i okazja do spotkania się ze znajomymi. Drużyny, które przyjechały do nas z innych miast były pod wrażeniem. Zespół Oldboje KSZO, którą reprezentuje już został zaproszony na turniej do Puław, który zostanie rozegrany 11 stycznia. Niebawem mają zostać przysłane kolejne zaproszenia.

W turnieju udział wzięły zespoły: Olo Opole i Oldbojów Motoru Lublin oraz ostrowieckie drużyny: Oldboje KSZO, Publima, Scorpion, Hi-Sport, Korbud.

Turniej rozgrywany był pod patronatem prezydenta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosława Górczyńskiego.

Wczoraj

Piłkarski Turniej Niepodległości trwa się hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ostrowcu Świętokrzyskim W turnieju grają ekipy, Olo Opole i Oldbojów Motoru Lublin oraz ostrowieckie drużyny: Oldboje KSZO, Publima, Scorpion, Hi-Sport, Korbud.
Impreza organizowana jest po patronatem prezydenta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosława Górczyńskiego. Zawodników i kibiców przywitał wiceprezydent miasta Piotr Dasios.

– Jest to kolejna sportowa impreza organizowana w naszym mieście mająca na celu uhonorowanie rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości – mówi wiceprezydent Piotr Dasios. – Jest to impreza cykliczna, organizowana po raz szósty. To bardzo miło, że goszczą u nas drużyny z rożnych miast naszego kraju. Ostrowiec kocha sport i taki turniej jest bardzo potrzebny.

-W turnieju bierze udział siedem drużyn- mówi współorganizator turnieju Andrzej Kobylański. – Niestety w piątek z uczestnictwa zrezygnował Gwarek Zabrze, mistrz Polski w piłce halowej. Emocji jednak na pewno nie zabraknie.pilkar turniej patronatDSC02101DSC02104DSC02105DSC02107DSC02108DSC02109DSC02110DSC02113DSC02130DSC02214DSC02172DSC02173DSC02212

Polecamy również