Uczniowie Bronka w wojewódzkim finale Konkursu Statystycznego Escape Room

b2

Uczniowie klasy drugiej i trzeciej o profilu matematycznym Liceum Ogólnokształcącego Nr III im. Wł. Broniewskiego Ostrowcu Św. znaleźli się w wojewódzkim finale konkursu statystycznego. Zmagania ze statystyką matematyczną odbyły się w postaci gry edukacyjnej pod nazwą „Escape Room” 27 listopada 2019r. w Urzędzie Statystycznym w Kielcach.

Wzięło w niej udział trzynaście trzyosobowych zespołów ze szkół ponadgimnazjalnych z województwa świętokrzyskiego. Ostrowiec Świętokrzyski reprezentowały dwa zespoły z Liceum Ogólnokształcącego nr III im. Wł. Broniewskiego.

– pierwszy w składzie: Angelika Bednarska, Nikola Dziubińska, oraz Julia Susfał z klasy 2c o profilu politechnicznym, przygotowany przez mgr Małgorzatę Mularską,

-drugi w składzie: Marcin Bajor, Iwona Sałata i Julia Wąsik z klasy 3c o profilu politechnicznym – opiekun mgr Justyna Górska.

Zorganizowana po raz drugi w Urzędzie Statystycznym w Kielcach zabawa wzbudziła wśród uczniów wiele emocji i pozytywnych reakcji. Gra polegała na rozwiązaniu trzech „statystycznych” zagadek, których wykonanie było kluczem do otworzenia zamkniętego pokoju. Uczniowie Bronka wykazali się dużą wiedzą i umiejętnościami. Zespół z klasy 3c zajął w końcowej rywalizacji III miejsce. Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki. Po intelektualnym wysiłku uczniowie  zostali zaproszeni na słodki poczęstunek. Zmagania w nowej formule, atmosferze tajemniczości i zabawy spodobały się młodzieży na tyle, że już dziś zadeklarowali przyszłoroczny udział.

b3b1bronek

Polecamy również