Grudzień pełen wrażeń w „Promyku”

W pierwszym tygodniu grudnia w Przedszkolu i Szkole „PROMYK”obchodzimy Europejski Tydzień Autyzmu, wydarzenie zapoczątkowane przez Parlament Europejski, który w roku 1996 uchwalił Kartę Praw Osób z Autyzmem. Celem obchodów jest podnoszenie świadomości społecznej na temat zaburzeń ze spektrum autyzmu, rozpowszechnienie wiedzy o wczesnej diagnozie i dostępności terapii dzieci z całościowym zaburzeniem rozwoju.pczolop1 p2 p3 p4 p5 p6 p7 p8 p9 p11 p12 p13
W ramach tegorocznych obchodów Europejskiego Tygodnia Autyzmu w Przedszkolu i Szkole „PROMYK” organizowane były konsultacje dla rodziców dzieci z autyzmem, na temat eliminowania zachowań niepożądanych. W tymże tygodniu uczniowie świętowali Tydzień Autyzmu, ubierali się na niebiesko, nauczyciele organizowali gry i zabawy i wszystko w kolorze niebieskim, było bardzo wesoło.
3 grudnia także świętowaliśmy w Przedszkolu i Szkole „PROMYK” Dzień Osób z Niepełnosprawnościami właśnie z okazji tego dnia w PROMYKU mieliśmy integracyjne warsztaty świąteczne. W tym dniu do PROMYKA zawitali uczniowie klas 1z Zespołu Edukacyjno-Przedszkolnego Szkoły z Pasją, dzieci wykonywały świąteczne kartki Bożonarodzeniowe. Wszystkie dzieci przy dźwiękach świątecznych melodii robiły niepowtarzalne kartki świąteczne, było wiele uśmiechów, radości, panował świąteczny nastrój.
A 6 grudnia w PROMYKU gościł Święty Mikołaj, oczywiście przyszedł z workiem pełnym prezentów dla wszystkich dzieci i uczniów Przedszkola i Szkoły „PROMYK”. Wszystkie dzieci dziękowały za moc prezentów i obiecały Św. Mikołajowi że będą grzeczne i czekają na niego w przyszłym roku.
Nasi uczniowie brali udział w konkursie ekologicznym „Coś z niczego” organizowanego przez Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy i tak, nasza uczennica Lena P. zdobyła 1 miejsce w kat. wiekowej 4latków, a 4 dzieci dostało wyróżnienia.
12 grudnia w PROMYKU uczniowie Szkoły robili pierniczki świąteczne, a 13 grudnia dekorowali słodkim lukrem i kolorowymi posypkami.
To nie koniec atrakcji jakie czekają naszych uczniów w grudniu, bo już 16 grudnia uczniowie i nauczyciele PROMYKA występują w Pałacu Tarnowskich z Jasełkami, a 17 grudnia mamy występy świąteczne dla rodziców i osób bliskich naszych kochanych Promyczków.

Polecamy również