„I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem” – akcja charytatywna w PSP nr 5

„I Ty możesz zostać świętym Mikołajem” – pod tym hasłem uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 po raz kolejny włączyli się do pomocy osobom szczególnie potrzebującym w naszym mieście.

5 i 6 grudnia przedstawiciele klas I-VIII przekazywali paczki z produktami żywnościowymi takimi jak budynie, kisiele, galaretki, biszkopty, dla Domu Ulgi w Cierpieniu im. Jana Pawła II, zaś słodycze przeznaczone zostały dla potrzebujących dzieci.

Do akcji włączyła się prawie cała społeczność szkoły pod opieką wychowawców.

Ta mikołajkowa akcja uwrażliwiła młodego człowieka na potrzeby innych ludzi, uświadomiła konieczność niesienia pomocy i uczyła życzliwości. Cieszę się, że wpisała się ona na stałe w kalendarz wydarzeń w naszej szkole”, podkreśla dyrektor Marta Dobrowolska – Wesołowska.

13 grudnia w PSP nr 5 odbyło się spakcja charytatywana psp5 a1 a2 a3 a5 a6otkanie przedstawicieli społeczności uczniowskiej, dzieci z PP „Pajacyk”, dyrekcji i organizatorów akcji „I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem” z Dyrektorem Domu Ulgi w Cierpieniu ks. Pawłem Aniołem . Ks. Paweł w imieniu podopiecznych podziękował wszystkim za okazane serce, wsparcie i wspaniałe słodkie prezenty. Wręczył również podziękowania dla Dyrekcji placówek oraz klas, które najbardziej zaangażowały się w prowadzoną zbiórkę.

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 od wielu lat pomaga najbardziej potrzebującym mieszkańcom miasta działając na wielu płaszczyznach działalności charytatywnej.

Polecamy również