WYCIECZKA PRZEDSZKOLAKÓW Z SIÓDEMKI DO ,,DOMU SPOKOJNEJ KSIĄŻKI”.

pczolo

Miejsce magiczne jak i nostalgiczne tak w skrócie można określić ,,Dom Spokojnej Książki” mieszczące się w pobliskim Rżuchowie .Znalazły tu swoje ,,drugie życie”, ogromne ilości książek nikomu już niepotrzebnych. Regały sięgające, aż sześciu metrów są najważniejszą rzeczą domu,p1 p2 p3 p4 p5 p6 p7 p9 psp 7 kiedyś stodole należącej dziś do państwa Moniki i Piotra Kogutów.

W ten przedświąteczny czas przedszkolaki z grupy V i VI mogły uczestniczyć w bardzo ciekawych i nietypowych warsztatach zorganizowanych właśnie w ,,Domu Spokojnej Książki”. Zajęcia polegały na obcowaniu z książką i na przygotowaniu swoich własnych pierników . Dzieci dowiedziały się ciekawych rzeczy o tym świątecznym przysmaku jakim jest piernik, mogły go według własnego pomysłu udekorować no i oczywiście skosztować. Ozdabiały gwiazdki i układały z nich choinki. Nasze przedszkolaki z zapałem i duża fantazją wykonywały powierzone im zadania.

Wszyscy zapamiętamy to miejsce, jako coś niezwykle wartościowego. To wyjątek, kiedy ktoś martwi się o stare, nikomu niepotrzebne książki. Przecież to skarbnica wiedzy, niemierzalnych wzruszeń i często niespełnionych marzeń. A naszym milusińskim mamy nadzieję od dzisiaj zapach piernika kojarzyć będzie się z książką i przytulnym miejscem gdzie można je czytać. Dziękujemy za te warsztaty i zapewne jeszcze się zjawimy w ,,Domu Spokojnej Książki”.

Polecamy również