Finał WOŚP na dziedzińcu Browaru

W tym roku główną areną związaną z Finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Ostrowcu Świętokrzyskim będzie Ostrowiecki Browar Kultury. Tam też odbywać się będą najważniejsze imprezy. Dzisiaj odbyła się specjalna konferencja poświęcona Finałowi WOŚP. Prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński podkreślił, że Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to wspaniała i niepowtarzalna idea.w1 w2 wosp w browarze

– W wielu miastach, w wielu szpitalach jest sprzęt z logo Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – mówi prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński. – Dobro jest czymś wyjątkowych, czymś czym trzeba się dzielić. Im więcej dobra dajesz, tym więcej go dostajesz. My jako miasto na potrzeby finału WOŚP przekazaliśmy Ostrowiecki Browar Kultury. Bardzo miło jest mi widzieć mnóstwo młodych ludzi, którzy angażują się w pomoc innym. Dobro, którym zostaną zaszczepieni pozostanie w nich na całe życie.

Wicestarosta Ostrowiecki Andrzej Jabłoński poinformował o tym, że sztaby WOŚP zostały zorganizowane także w sąsiednich gminach.

– Chcemy, aby jak najwięcej ludzi włączyło się w granie WOŚP- mówi wicestarosta Andrzej Jabłoński. – To jest wspaniała idea, którą trzeba popierać.

Scena na dziedzińcu browaru jest już budowana.

– Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będzie mieścił się w Ostrowieckim Browarze Kultury – mówi dyrektor placówki Jacek Kowalczyk. – Scena, na której odbywać się będą koncerty  i licytacje jest już budowana. Liczymy na górę zebranych przez wolontariuszy pieniędzy. Zapraszamy wszystkich.

Ciągle przybywa gadżetów na licytację.

– W murach Ostrowieckiego Browaru Kultury będzie działał cały nasz sztab, tam będzie się odbywać liczenie pieniędzy, które wolontariusze zbiorą do puszek na terenie miasta – mówi Dariusz Czupryński, szef sztabu. – Ważne jest dla nas to, że wszystko odbywać się będzie w jednym miejscu.

Na ostrowieckie ulice, podobnie jak w poprzednich latach, wyjdzie kwestować 300 wolontariuszy. Wszyscy wyposażeni będą w oryginalne puszki i identyfikatory Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Na dziedzińcu Ostrowieckiego Browaru Kultury, od godziny 16 trwać będą koncerty. Wystąpią seniorzy z Uniwersytetu Trzeciego Wieku, muzycy Ostrowieckiego Rapu, Dominik FOX Feldman, soliści Studia Wokalnego „Pandora”, a o godzinie 19, zespół Mafia. O 20 tradycyjne „Światełko do Nieba”.

– Finał tym razem rozpoczniemy już w sobotę, 11 stycznia – dodaje Dariusz Czupryński. – Od godziny 20 trwać będzie dyskoteka w klubie „Ptaszek w Klatce”. Zagrają DJe Patryk Payo Pajek i P-Kris. Dochód z wejściówek w całości przeznaczony będzie na Orkiestrę.

Polecamy również