„DZIEWIĘTNASTKA” WSPOMINA FERIE Z OBK

fczolo

Czas ferii zimowych dobiegł końca, ale dzieci z Publicznego Przedszkola nr 19 w Ostrowcu Świętokrzyskim jeszcze przez dłuższy czas miło będą wspominać wspólne chwile, zwłaszcza te spędzone w Ostrowieckim Browarze Kultury, czy na stoku w Bałtowie. W ciągu dwóch tygodni w przedszkolu nie zabrakło kreatywnych zajęć i wesołych zabaw. Czas ferii upłynął bardzo szybko…

I tak w ramach współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną, która przygotowała bardzo bogatą ofertę zajęć edukacyjnych dla dzieci, przedszkolaki obejrzały spektakle pt. ,,Pinokio’’ i ,,Dziadek do orzechów’’ w wykonaniu aktorów Teatru Pluszowy Bębenek
z Trzebini. Ciekawe okazały się warsztaty z
,,Multisensoryki ’’, organizowane również przez Miejską Bibliotekę Publiczną, podczas których przedszkolaki odkrywały świat wykorzystując różne zmysły. Dzieci wzięły również udział w balu karnawałowym organizowanym w Ostrowieckim Browarze Kultury pod hasłem ,, Witajcie w naszej bajce’’, podczas którego spotkały wyjątkowego gościa ,,Koziołka Matołka’’, ale również inne postaci bajkowe, tj. czarownicę, kota w butach.

Ferie dzieci z „Dziewiętnastki” to również atrakcje organizowane przez samą placówkę, ale i partnerskie instytucje. Duże zainteresowanie dzieci wzbudziły zajęcia organizowane przez Miejską Bibliotekę Pedagogiczną pod hasłem ,,Podróże po krajach Europy’’ w których przedszkolaki poprzez zabawę poznawały obyczaje i tradycję narodów Europy. Wyjście do biblioteki było poprzedzone udziałem dzieci w zajęciach w przedszkolu, podczas których chętnie rozwiązywały quizy i utrwalały wiedzę o krajach Europy.

Równie aktywnie dzieci spędziły czas w centrum zabaw,, Fikoland’’na osiedlu Ogrody , a najaktywniej podczas nauki jazdy na nartach w Bałtowie. Dzieci stawiały pierwsze kroki pod czujnym okiem instruktora, nauczycieli i rodziców. W przyszłym roku przedszkole zamierza kontynuować naukę.

W przedszkolu też się działo i dzieci chętnie korzystały z atrakcji przygotowanych na ten specjalny czas. Radość i pozytywne emocje towarzyszyły przedszkolakom podczas warsztatów kulinarnych ,, Masterchef Junior’’. Polegały one na przygotowywaniu śniadania według własnego pomysłu, deseru owocowego i słodkiej niespodzianki z waty cukrowej. Do tej pory dzieci proszą o kolejne edycje „Masterchefa”.

W ramach warsztatów muzyczno –ruchowych pod hasłem ,,Śpiewać każdy może’’ odkrywały swoje talenty muzyczne i wokalne , a podczas ,,Dnia małego odkrywcy’’ przedszkolaki pod okiem wychowawczyń wykonywały różne doświadczenia i eksperymenty.
Kolejne dni przebiegały również bardzo kreatywnie, dzieci grały w gry planszowe, malowały, wycinały, rysowały, modelowały… Mimo, iż w tegoroczne ferie zimowa aura nie dopisała bogata oferta zajęć sprawiła, że na buziach dzieci codziennie malował się uśmiech.

Tekst i foto PP nr 19ferie pp 19f1 f2 f3 f8 f7 f9 f10 f11 f12 f13 f14 f15

Polecamy również