English High Fliers z LO Nr II

W grudniu uczniowie LO Nr II wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego English High Fliers . Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem, co sprawiło, że przystąpiły do niego 53 osoby z klas pierwszych, drugich i trzecich. Uczniowie mieli za zadanie rozwiązać najtrudniejszy rodzaj testu – test wielokrotnego wyboru, w którym możliwe było od 1 do 4 poprawnych odpowiedzi.

Udział był okazją do rywalizacji z ramach klasy, szkoły oraz na forum ogólnopolskim. Największym wyzwaniem było jednak samo rozwiązywanie zadań, które nie są typowymi szkolnymi zadaniami, a wymagają umiejętności podejmowania decyzji, logicznego myślenia oraz znajomości kontekstu językowego i kulturowego.

Wyniki konkursu są więcej niż zadawalające. W tegorocznej edycji konkursu organizatorzy wyróżnili nagrodą Wiktorię Wójcik z klasy 1B4, zaś dyplomami Karola Rzepkę z klasy 1AE3, Gabrielę Góźdź z klasy 1E4, Pawła Wróbla z klasy 1B4, Julię Plech z klasy 1E4, Jakuba Sobieraja z klasy 2AC, Julię Tuchowską z klasy 2E, Jana Wesołowskiego z klasy 2B i Andrzeja Sasaka z klasy 3B. Opiekunkami uczniów startujących w konkursie są nauczyciele języka angielskiego: Ewa Bińczak, Małgorzata Górecka-Smolińska, Ewa Kateusz, Aneta Pacholczak, Michał Sadowski, Beata Sulima i Eliza Wójcik.

Polecamy również