WYRÓŻNIENIE DLA FILIPA

f1Uczeń klasy 1Ap (medialno-filmowej) Filip Ostrowski otrzymał wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Polonistycznym „Fraszka”. Jest to już XI edycja konkursu skierowanego do uczniów szkół podstawowych

i ponadpodstawowych, którego ideą jest upowszechnianie wśród młodzieży wiedzy z zakresu języka polskiego, propagowanie polskiej i zagranicznej literatury, a przede wszystkim aktywizacja miłośników języka polskiego.
O randze konkursu świadczy fakt, że przeprowadzany jest przy współpracy merytorycznej z Uniwersytetem Warszawskim oraz Szkołą Główną Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

Test zadania konkursowego składa się z trzech części i obejmuje: historię literatury, teorię literatury i naukę o języku. Sukces Filip Ostrowskiego jest tym większy, że jako uczeń klasy pierwszej poradził sobie z pytaniami, które odnosiły się głównie do zagadnień z Młodej Polski, a więc wykraczających poza program klasy pierwszej liceum.

Gratulujemy sukcesu!!!

Na zdjęciu Filip Ostrowski wraz z panem dyrektorem Dariuszem Kaszubą oraz nauczycielem przygotowującym Filipa do konkursu panem Wojciechem Szymańskim

Polecamy również