SPOTKANIE Z PISARZEM W „DZIEWIĘTNASTCE”

pczolo

spotkaniez pisarzem w 19p1 p2 p4 p5 p6 p7 p8 p9 p1020 lutego 2020 r. w Przedszkolu Publicznym nr 19 już po raz drugi gościł Roman Pankiewicz- pisarz, poeta, miłośnik podróży, wędrówek i poznawania nowych ludzi. Spotkanie przebiegało pod hasłem ,,5 zawodów kultury i oświaty”.
Roman Pankiewicz tworzy nie tylko literaturę dla dorosłych, ale również młodych czytelników. Podczas spotkania gość przeistaczał się w postacie opisane w swoich książeczkach, przybliżając w ten sposób przedszkolakom zawody z pięciu książeczek:
„Nauczycielka przedszkolna”, „Nauczyciel”, „Bibliotekarz”, „Aktor”, „Animator kultury”. Dzieci z wielkim zaciekawieniem wysłuchały wierszy inscenizowanych przez poetę. Okazało się, że pan Pankiewicz ma duży talent aktorski.

Dyrektor przedszkola– Aneta Stachurska podkreśliła, iż w ,,Dziewiętnastce” kładzie się duży nacisk na promowanie czytelnictwa wśród najmłodszych. Placówka od wielu lat uczestniczy w akcji „Cała Polska czyta dzieciom” zapraszając rodziców, dziadków, przedstawicieli instytucji lokalnych do czytania w przedszkolu. W tym roku- 21 stycznia- bajki czytały dzieciom babcie. Spotkanie pod hasłem „Czytam z babcią i dziadkiem” odbyło się w ramach realizowanej przez placówkę innowacji pedagogicznej – projektu czytelniczego ,,Czytająca Dziewiętnastka”. Nauczycielki we wszystkich grupach również codziennie czytają przedszkolakom wiersze, opowiadania i baśnie oraz zachęcają rodziców do głośnego czytania w domu.

Polecamy również