Prawie 60 mandatów w powiecie ostrowieckim

Przez weekend posypały się mandaty na terenie powiatu ostrowieckiego wobec osób, które za nic mają obowiązujące przepisy. Pomimo zapowiedzi represji dla każdego sprawcy ich naruszenia, aż 58 osób zbagatelizowało całą sytuację i nie zostawało się do wprowadzonych obostrzeń.

Od kilku tygodni apelujemy o pozostanie w domach, niegrupowanie się i przestrzeganie prawa w związku z rozprzestrzeniającą się epidemią koronawirusa. Jednakże pomimo prowadzonych działań profilaktycznych nadal znajduje się spora grupa osób, które nie stosują się do wprowadzonych ograniczeń. Tylko przez weekend funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim na terenie całego naszego powiatu ujawnili aż 58 osób, które popełniły wykroczenia. W tym 46 z nich przyjęło mandaty, a pozostali zostaną rozliczeni przez sąd. Wszystkie te osoby świadomie były zmian jakie w ostatnim czasie zostały wprowadzone na terenie całego kraju, lecz większość z nich tłumaczyła się, że nie będzie stosować się do wprowadzonych nakazów i zakazów. Dużym brakiem odpowiedzialności wykazało się trzech mężczyzn, którzy w minioną sobotę spotkali się pod jednym z bloków na oś. Ogrody w Ostrowcu Świętokrzyskim. Podczas interwencji jeden z legitymowanych 39-latek twierdził, że zna nowe przepisy, które obowiązują od 1 kwietnia br. ale jest ładna pogoda i chce napić się alkoholu wspólnie ze swoimi kolegami.

Przypominamy, że podczas codziennej służby policjanci podejmują liczne interwencje, reagują na popełniane wykroczenia, kontrolują sposób przemieszczania się osób oraz miejsca i ich grupowania. Wszystko po to, aby każdy mieszkaniec mógł czuć się bezpiecznie, gdyż życie i zdrowie naszych bliskich zależy od nas samych.

Polecamy również