MOSiR wprowadza IV etap odmrażania obiektów

W związku z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 29 maja 2020r., w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz. U. z 2020r., poz. 964) od dnia 6 czerwca br. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ostrowcu Świętokrzyskim udostępnia korzystającym zarządzane przez siebie obiekty na nowych zasadach.

Wciąż wszystkich korzystających z obiektów obowiązuje „dystans społeczny”, który zaleca odległość pomiędzy osobami wynoszący około 2 metrów. Maksymalna liczba osób biorących udział w zajęciach lub wydarzeniach sportowych wynosi do 150 osób, bez udziału publiczności. Uczestników obowiązuje weryfikacja przebywania na obiekcie, za którą odpowiedzialna jest osoba wyznaczona przez administratora danego obiektu. Opiekun grupy (trener) jest zobowiązany do dostarczenia imiennej listy uczestników konkretnych zajęć przed rozpoczęciem korzystania z obiektu, a w przypadku wstępów indywidualnych sprzedający bilet odnotowuje na liście nazwisko i numer telefonu korzystającego. Listy te są przechowywane w dokumentacji obiektu. Korzystającym z obiektów należy zapewnić możliwość korzystania z WC. Szatnie, przebieralnie i natryski mogą być udostępniane, ale muszą być dezynfekowane. Zaleca się korzystanie przez uczestników z własnego sprzętu treningowego, a w przypadku korzystania ze sprzętu lub urządzeń obiektu muszą one być poddawane dezynfekcji po każdym użyciu i po każdej grupie korzystających (nie dotyczy siłowni i zajęć fitness), a zasady te dotyczą zarówno infrastruktury zewnętrznej jak i hal oraz sal sportowych. Osoby korzystające z obiektu lub sprzętu są zobowiązane do dezynfekcji rąk przed wejściem i opuszczeniem obiektu, a zapewnienie warunków technicznych do dezynfekcji leży po stronie zarządcy obiektu. Należy ponadto zapewnić 15-minutowe odstępy pomiędzy wchodzącymi i wychodzącymi grupami korzystających lub w inny sposób ograniczyć kontakt. Osoby korzystające z obiektów są zobowiązane do zakrywania ust i nosa. Obowiązek ten nie dotyczy w szczególności trenerów, sędziów sportowych i osób uprawiających sport. Obowiązku takiego nie stosuje się w innych przypadkach określonych wyżej wymienionym rozporządzeniu.

W Zespole Obiektów Sportowych KSZO (ul. Świętokrzyska 11) udostępnione zostaną dwa boiska piłkarskie. Korzystanie z nich umożliwia się klubom sportowym prowadzącym szkolenie w piłce nożnej i korzystającym z obiektów na podstawie umów.

W Zespole Obiektów Sportowo-Wypoczynkowych udostępnione zostaną dwa boiska piłkarskie w lokalizacji przy ul. Kolejowej 20c oraz jedno boisko przy ul. Różanej. Korzystanie z nich umożliwia się klubom sportowym prowadzącym szkolenie w piłce nożnej i korzystającym z obiektów na podstawie umów.

Boiska wielofunkcyjne ORLIK (os. Ogrody i ul. Chopina), boiska wielofunkcyjne na terenie Parku Miejskiego (obok ul. Mickiewicza) oraz w kompleksie sportowo-rekreacyjnym przy ul. Świętokrzyskiej udostępniane będą w pierwszej kolejności klubom sportowym prowadzącym szkolenie sportowe oraz korzystającym z obiektów na podstawie umów, a w drugiej kolejności innym zorganizowanym grupom pod opieką osoby pełnoletniej.

W Ośrodku Wypoczynkowym Gutwin (ul. Gościniec) udostępnione zostaną kort tenisowy, wypożyczalnia sprzętu pływającego, dwa boiska do siatkówki plażowej, boisko do plażowej piłki nożnej, place zabaw, siłownia plenerowa, crossfit, park linowy (od 15 czerwca), tereny spacerowe (nie dotyczy ograniczenie liczby osób korzystających z obiektu). Na Gutwin wracają też zajęcia BiegamBoLubię.

W Zespole Obiektów Sportowych KSZO (ul. Świętokrzyska 11) udostępnione zostaną hala sportowo-widowiskowa, sala sportów walki, sala bokserska, sala baletowa – w pierwszej kolejności klubom sportowym prowadzącym szkolenie sportowe i korzystającym z obiektów na podstawie umów. Ponadto otwarte zostaną sauna oraz pomieszczenia odnowy biologicznej (udostępniane wyłącznie klubom sportowym prowadzącym szkolenie sportowe i korzystającym z obiektów na podstawie umów), siłownia (udostępnianie w pierwszej kolejności klubom sportowym oraz w ramach usług dla ludności) wynajem stołów do tenisa (usługi dla ludności), organizacja zajęć yogi i pilatesu.

W Dziale Odnowy Biologicznej i Rehabilitacji Pływalni Rawszczyzna zaczynają funkcjonować siłownia (udostępniana klubom sportowym oraz w ramach usług dla ludności) i sauna (udostępniana w ramach usług dla ludności).

Polecamy również