MosirGutwinRun wystartuje 5 lipca! Zapisy wyłącznie internetowe!

Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 29 maja 2020r., pozwalające na organizację imprez sportowych do 150 osób, dało w końcu zielone światło dla długo wyczekiwanego startu cyklu biegów „VIII MosirGutwinRun 2020 – Półmaraton i Maraton na raty”. Nic nie stoi już na przeszkodzie, by pierwsza runda odbyła się zgodnie z zaplanowanym wcześniej harmonogramem, czyli 5 lipca. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ostrowcu Świętokrzyskim dołoży wszelkich starań, by impreza przebiegała z zachowaniem wszelkich rygorów bezpieczeństwa wynikających z zagrożenia epidemicznego.

Każda z rund składać się będzie z trzech odrębnych części – biegu na ok. 10km (start o godz. 9.00), biegu na ok. 5km (start o godz. 11.00) i marszu nordic walking na ok. 5km (start o godz. 12.30). W związku z tym, że imprezy sportowe w dobie koronawirusa nie mogą odbywać się z udziałem publiczności, organizator z przykrością musiał zrezygnować z jednego ze stałych punktów wydarzenia, a mianowicie biegów dla dzieci, którym od zawsze towarzyszyły spore grupy kibicujących swoim pociechom rodzin najmłodszych biegaczy.

Pomiędzy zakończeniem jednej i rozpoczęciem kolejnej konkurencji zachowana zostanie 15-minutowa przerwa, potrzebna m.in. na „wymianę” uczestników (odrębne wejście – od strony parkingu i wyjście – od strony parku linowego) oraz dezynfekcję biura zawodów, stref startu i mety. Na teren imprezy wpuszczani będę wyłącznie uczestnicy danej konkurencji, dlatego uprasza się o nie gromadzenie w strefie biura zawodów osób niezapisanych lub zapisanych na inną konkurencję oraz osób postronnych (kibiców, rodzin, itp.).

Kolejnym obostrzeniem będzie ograniczenie zapisów wyłącznie do formularza internetowego dostępnego na stronie internetowej www.ostrowiecbiega.pl do piątku poprzedzającego daną rundę cyklu. Umożliwi to opublikowanie kompletnych list startowych dwa dni przed startem, co z kolei pozwoli uniknąć ponadlimitowego gromadzenia się w miejscu imprezy.

Przypominamy, że udział w imprezie jest bezpłatny, ale każdy z uczestników ponosi koszt numeru startowego z czipem mierzącym czas w wysokości 5zł. Raz zakupiony numer umożliwia start w dowolnej konkurencji (bieg na 10km, bieg na 5km i marsz nordic wal king na 5km) we wszystkich sześciu rundach. Warunkiem niezbędnym do sklasyfikowania w rankingu cyklu jest zaliczenie co najmniej czterech w jednej z w/w konkurencji. Na wszystkich, którym ta sztuka się uda, czeka pamiątkowa koszulka oraz medal.

W VIII edycji „MosirGuwinRun” Organizator wprowadza specjalną klasyfikację dla uczestników, którzy zaliczą maraton i półmaraton na raty oraz uzyskają najniższy wynik czasowy (suma czasów półmaratonu i maratonu). Nagrody specjalne otrzymają jedna kobieta i jeden mężczyzna w kategorii open, zyskując specjalny tytuł Super GutWinnera. Rywalizacja toczyć się będzie ponadto o podium w 11 kategoriach wiekowych w maratonie na raty oraz 9 kategoriach wiekowych w półmaratonie na raty (są zmiany w stosunku do minionych edycji imprezy).

Terminy rund:

1. 5 lipca 2020r.,

2. 26 lipca 2020r.,

3. 9 sierpnia 2020r.,

4. 30 sierpnia 2020r.,

5. 20 września 2020r.,

6. 11 października 2020r.

Harmonogram każdej z rund:

8.00 – 8.45: potwierdzenie udziału w biegu na 10 km i odbiór numerów startowych,

9.00 – 10.30: bieg na dystansie ok. 10 km,

10.00 – 10.45: potwierdzenie udziału w biegu na 5 km i odbiór numerów startowych,

11.00 – 12.00: bieg na dystansie ok. 5 km,

11.30 – 12.15: potwierdzenie udziału w marszu Nordic Walking i odbiór numerów startowych,

12.30 – 13.30: marsz Nordic Walking na dystansie ok. 5 km.

Limity czasowe:

– bieg na dystansie ok. 10 km – 90 minut

– bieg na dystansie ok. 5 km – 60 minut

– marsz Nordic Walking na dystansie ok. 5 km – 60 minut

Patronat nad imprezą tradycyjnie objęli Prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński, Nadleśnictwo Ostrowiec Świętokrzyski i Fundacja Wychowanie przez Sport . Partnerami imprezy są Zakład Produkcyjno – Handlowy „ADAX”, Ośrodek Szkolenia Kierowców ZYGZAG, Hotel Accademia, DaGrasso, MimiTorek. Patronat medialny sprawują Radio Kielce, Radia Fama, Rekord – Radio Świętokrzyskie, Radio Ostrowiec, Echo Dnia, Gazeta Ostrowiecka, Świętokrzyskie 7 Dni, CoZaDzien.pl i OstrowiecNews.pl.

 

Polecamy również