Uczennice LO Nr II wyróżnione Stypendium Prezesa Rady Ministrów

stypendia

Z przyjemnością informujemy, że dwie uczennice Liceum Ogólnokształcącego Nr II Karolina Drożdżal – uczennica klasy trzeciej o profilu matematyczno-fizycznym i Gabriela Góźdź – uczennica klasy drugiej o profilu biologiczno-chemiczno-matematycznym zostały wyróżnione Stypendium Prezesa Rady Ministrów w roku szkolnym 2020/2021. Stypendium to jest przyznawane uczniom, którzy osiągnęli najwyższą średnią w danej szkole oraz wykazywali uzdolnienia w wielu dziedzinach wiedzy.

Karolina chętnie uczestniczy w konkursach przedmiotowych, które rozwijają jej zainteresowania. Fascynują ją przedmioty ścisłe oraz języki obce. W wolnym czasie czyta książki, spędza czas z przyjaciółmi oraz stara się wszechstronnie rozwijać.

Z kolei Gabrysia może pochwalić się sukcesami odniesionymi w ogólnopolskich konkursach. Jako uczennica klasy pierwszej uplasowała się na 7. miejscu w Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym „Eko-Planeta”, a w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego English High Flier uzyskała wynik bardzo dobry. Gabrysia od zawsze przejawiała szczególne zainteresowania naukami humanistycznymi.

W wolnym czasie chętnie czyta książki, rozwiązuje krzyżówki, spędza czas na łonie natury. Ponadto, Gabrysia kocha zwierzęta, interesuje się pieszymi górskimi wędrówkami, ekologią, ochroną przyrody i naukami o zdrowiu. To z nimi właśnie wiąże swą akademicką edukację i plany na przyszłość.

Obydwu stypendystkom serdecznie gratulujemy!!!

Polecamy również