Przedszkole nr 21 pamięta

p1

Przedszkole Publiczne nr 21 wzięło udział w akcji MEN „Szkoła Pamięta”. Celem akcji było upamiętnienie ważnych rocznic i wydarzeń historycznych, zwrócenie większej uwagi na historię małych ojczyzn oraz pamięć o lokalnych bohaterach. Tegoroczna edycja akcji, ze względu na obostrzenia związane z epidemią, koncentrowała się przede wszystkim na działaniach wirtualnych i multimedialnych.p2 p3 p4 p5 p6 p7 p8 p9 p10 p11 p12 p13 p14 p15

W związku z tym dzieci udały się na „wirtualny spacer ulicami Ostrowca Świętokrzyskiego”. Obejrzały prezentację multimedialną „Pomniki Ostrowca Świętokrzyskiego”, która była inspiracją do wykonania prac plastycznych. Maluszki wykonały symbole narodowe: flagę
i godło Polski, średniaki i starszaki pomniki: pomnik na ostrowieckim Rynku upamiętniający egzekucję mieszkańców naszego miasta w dniu 30 IX 1942 r., pomnik marszałka Józefa Piłsudskiego w Parku Miejskim oraz pomnik Powstańców insurekcji 1863-1864 znajdujący się na os. Stawki. Następnie w holu przedszkola powstała wystawa prac przedszkolaków uzupełniona zdjęciami innych pomników znajdujących się w naszym mieście np. pomnika poświęconego poległym ostrowieckim harcerzom usytuowanego w zaułku harcerskim
w Parku Miejskim, czy pomnika ku czci poległych w latach 1939-1945 mieszkańców Ostrowca Świętokrzyskiego na cmentarzu przy ul. Denkowskiej.

Cel akcji „Szkoła Pamięta” w Przedszkolu nr 21 został w pełni osiągnięty. Zwrócono uwagę przedszkolaków na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy byli związani z historią naszego miasta.

Tekst i foto. PP nr 21

Polecamy również