Grudniowe akcje „Szczęśliwej Siódemki”

grudniowe akcje sidemki

Świat dostarcza nam mnóstwo możliwości – w grudniu szczególnie. Jak co roku, przed świętami, w pogoni za prezentami, warto zatrzymać się na chwilę, zwolnić i pomyśleć o innych. Tradycją działań Publicznej Szkoły Podstawowej nr 7 stało się organizowanie akcji „Świąteczna Paczka”, a w tym roku walczyliśmy również o „Szymusiowe Serduszko”.

Trwająca od początku listopada zbiórka oraz wykonywanie wspólnie z rodzicami krasnali na licytację miało na celu nauczyć dzieci i młodzież dzielenia się tym, co sami posiadają. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu uczniów i ich rodzin oraz nauczycieli i pracowników naszej szkoły paczki z upominkami, zabawkami, odzieżą, przyborami szkolnymi, artykułami chemicznymi i słodyczami otrzymali wychowankowie Domu Dziecka w Małachowie oraz podopieczni Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Niemienicach. Serdeczna gościnność dyrekcji, opiekunów oraz uśmiechy na twarzach najmłodszych były najlepszą nagrodą, jaką można otrzymać za trud włożony w organizację akcji.

 s1 s2 s3 s4 s5 s6Mając świadomość, jaką wagę ma zdrowie uczniowie i nauczyciele z naszej szkoły okazali również wielkie serca przeznaczając własnoręcznie wykonane skrzaty na licytację dla chłopca z poważną wadą serca – Szymona Sternika. Przyłączyliśmy się również do akcji „Czytamy Kubusia dla Szymusia”. Po raz kolejny, dzięki wspólnemu zaangażowaniu, społeczność szkolna bierze udział we wspaniałej inicjatywie. Pamiętajmy, że okres przedświąteczny przynosi wiele okazji do tego, by wspierać innych, warto je, więc wykorzystać.

Tekst i Foto. PSP nr 7

Polecamy również