„Nie boimy się walczyć o sukces” – PSP nr 5 o marzeniach przekutych w działania

główne

020512 1514 1701W PSP nr 5 każde dziecko może odnieść sukces. Dzieje się tak dzięki wartościom i zasadom, które przekazujemy naszym wychowankom, stwarzaniu warunków, by jak najczęściej doświadczali sukcesów na miarę swoich możliwości i potrzeb. Sukcesy te mają niejedno imię, bardzo różny wymiar – najczęściej związane są z wynikami w nauce,
w różnorodnych konkursach, zawodach sportowych, pracą w organizacjach, udziałem w projektach. „Warto podkreślić, że dzieci, wyposażone w odpowiednie kompetencje, swoje działania będą pomyślnie kończyły nie tylko „tu i teraz” – jako uczniowie naszej szkoły, ale także na kolejnym etapie kształcenia, w dorosłym życiu. Jesteśmy dumni z naszych uczniów, z ich każdego, najmniejszego nawet sukcesu. Chcąc podkreślić wagę tych sukcesów wprowadziłam „
Dyplomy uznania”, które wręczamy co trzy miesiące naszym uczniom, którzy wyróżnili się na płaszczyznach związanych z nauką, sportem, czy działalnością na rzecz szkoły lub społeczeństwa”, podkreśla dyrektor szkoły, Marta Dobrowolska – Wesołowska.psp5 sukcesy s1 s2 s3 s4 s5 s6 s7 s8 s9 s10

Cechuje nas profesjonalizm. Bazę do tego, co dzieje się w szkole, stanowią rozwiązania wprowadzone wtedy, gdy placówka znalazła się – jako jedna z pierwszych
w Polsce – w Europejskiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie. Podjęte wówczas działania wciąż doskonalimy, wzbogacamy o nowe, dostosowujemy do wymagań współczesnej edukacji, potrzeb i oczekiwań uczniów oraz ich rodziców.
Diagnozujemy zdolności
i uzdolnienia dzieci,
stwarzamy sprzyjające warunki wszechstronnego rozwoju, uczymy, jak porażkę, która może się pojawić w drodze do sukcesu, przekuć w zwycięstwo. Dlatego też nasi uczniowie nie boją się podejmować wyzwań, a radość z osiągniętego zwycięstwa
i nagrodzenie uczniowskiego wysiłku motywuje ich do podejmowania kolejnych działań.

Otrzymaliśmy tytuł Szkoły Odkrywców Talentów. Był to efekt przemyślanych, różnorodnych działań, które podejmujemy w każdym roku, ogromnego zaangażowania całego szkolnego środowiska, wielu dodatkowych godzin poświęcanych uczniom. Tytuł ten przyznawany jest placówkom, które odkrywają, wspierają zdolności, zainteresowania uczniów, promują ich działalność: naukową, artystyczną, społeczną i sportową.

Jesteśmy Szkołą z Klasą 2.0. Tytuł ten wywalczyliśmy w roku szkolnym 2018/19. Cała społeczność PSP nr 5 zaangażowana była w działania prowadzące do organizacji wielkiego Festiwalu Talentów, który zdobył uznanie ogólnopolskiego jury i nasza szkoła znalazła się
w gronie 10 szkół z całej Polski, które prezentowały się na podsumowaniu projektu
w Warszawie.

Laureaci, finaliści, wyróżnieni. Corocznie organizujemy kilkadziesiąt szkolnych konkursów – każde dziecko może więc znaleźć coś dla siebie, stanąć na podium. Sukcesami kończą się udziały w konkursach przedmiotowych – mamy wielu laureatów i finalistów. Uczniowie zdobywają czołowe miejsca i w innych konkursach – nie tylko
powiatowych, wojewódzkich, ale ogólnopolskich i międzynarodowych. Odnoszą również wspaniałe sukcesy w sporcie. Jak powtarzalne są to osiągnięcia, jak wielu mamy zwycięzców i jak zróżnicowane są to dyscypliny, można przekonać się, odwiedzając naszą stronę internetową z wynikami z tego roku i lat poprzednich.

By drogę mierzyć przyszłą, trzeba pamiętać, skąd się wyszło (C. K. Norwid). „Dajemy dzieciom skrzydła, ale nie zapominamy o korzeniach. W tym tkwi siła PSP nr 5, w tym tkwi siła naszych wychowanków”, podkreśla dyrektor szkoły.

Polecamy również