Sandra Lech i Natalia Rutkowska z „Chreptowicza” wyróżnione w Ogólnopolskim Konkursie „Tęcza”

t1

Sandra Lech i Natalia Rutkowska – uczennice klas drugich o profilu biologiczno-chemicznym w Liceum Ogólnokształcącym nr II im. Joachima Chreptowicza odniosły artystyczny sukces. Prace malarskie utalentowanych dziewcząt zostały wyróżnione w XVIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Tęcza” w kategorii „Żak”. Konkurs był prowadzony przy współpracy merytorycznej z Wydziałem Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie przez Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej „Pokolenie” – Ogólnopolskiego Organizatora Konkursu. Temat tegorocznej edycji Konkursu to „Moja ulubiona pora roku”. Natalia wykonała pracę pt. „W labiryncie ludzkich serc” farbami i pastelami , a Sandra pracę pt. „Skryta jesień” farbami akrylowymi.t2 t3 t4

Dla Sandy i Natalii to nie pierwsza nagroda w tej dziedzinie. Młode artystki podkreślają, że malarstwo jest dla nich pasją, którą rozwijają od wczesnego dzieciństwa i której poświęcają dużo czasu. Mówią, jak ważna w ich życiu jest ta droga rozwoju i jak wiele satysfakcji przynosi im tworzenie.

Sandra Lech: Moje plastyczne zainteresowania rozwinęły się w wieku 9 lat. Zaczęłam małymi krokami rysować portrety oraz przerysowywałam wydrukowane kolorowanki. Uczyłam się z różnych aplikacji i rysowałam ze zdjęć. Następnie, kiedy miałam 12 lat, rodzice zapisali mnie na zajęcia do Ogniska Pracy Pozaszkolnej. Tam nauczyłam się, jak malować martwą naturę oraz poznałam różne zasady malarstwa. Chodziłam tam przez rok. Sukcesy zaczęłam odnosić w szkole podstawowej. Zdobyłam wiele dyplomów w różnych konkursach plastycznych. W tym czasie byłam też przewodniczącą szkolnego kółka dekoracyjnego. Od początku nauki w liceum kontynuowałam edukację malarstwa w Ognisku Pozaszkolnym. Moje prace powstałe w Ognisku zostały zaprezentowane w 2020 roku na wystawie „STILLEBEN” w BWA. Za swoją twórczość otrzymałam Dyplom Uznania od Prezydenta Ostrowca, Jarosława Górczyńskiego. Malarstwo jest moja pasją, którą nadal będę rozwijać.

Natalia Rutkowska: W labiryncie życiowym odnalazłam liczne zainteresowania, w ich gronie znalazło się m.in. malarstwo. Ciekawe jest to, że inspirację odnajduję w sporcie i pomaganiu – reprezentuję szkołę w zawodach sportowych i aktywnie włączam się w działalność charytatywną. Na pierwszym miejscu stawiam jednak naukę i rozwój osobisty. Jasno precyzuję swoje cele i staram się spełniać marzenia. W wolnych chwilach daję upust wyobraźni. W poszukiwaniu dróg i odpowiedzi na nurtujące mnie pytania, nadaję kształt własnym emocjom poprzez projekty plastyczne. Najlepiej bowiem czuję się w szkicu, kompozycji otwartej i kubizmie. Dla własnej przyjemności włączam się w inicjatywy lokalne tj.: Konkurs plastyczny na kartkę walentynkową w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy im. Witolda Gombrowicza w Ożarowie, gdzie otrzymałam nagrodę. Kreatywność własna wyrasta z potencjału, w który wyposażyła mnie natura i rodzina. Pracuję różnymi technikami plastycznymi.

Do udziału w konkursach o charakterze artystycznym motywują w LO Nr II im. J. Chreptowicza nauczyciele języka polskiego. W tym roku Natalia (uczennica polonistki Urszuli Heby) i Sandra (uczennica polonistki Marty Kality) dołączyły do grona uczniów, którzy w poprzednich latach otrzymali tytuł laureata Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Tęcza”.

Tegorocznym zwyciężczyniom – Sandrze i Natalii, składamy gratulacje i życzymy kolejnych sukcesów!

 

Polecamy również