Zbiórka podczas Dni Ostrowca na leczenie ostrowczanki walczącej ze ZŁOŚLIWYM RAKIEM POLICZKA !

1

Podczas tegorocznych Dni Ostrowca  28-29 sierpnia (sobota-niedziela) 2021 roku na Stadionie KSZO pojawią się Wolontariusze z Centrum Wolontariatu w Ostrowcu Świętokrzyskim.  Będą zbierać środki na leczenie Pani Anety – mieszkanki naszego miasta – walczącej z NOWOTWOREM ZŁOŚLIWYM POLICZKA.4

 Bardzo prosimy o pomoc w zbiórce funduszy dla naszej Podopiecznej Pani Anety – mówi Justyna Marynowska Prezes ostrowieckiej Fundacji „Bo w nas jest moc”. Każda pomoc, każda kwota podarowana do puszki kwestowej jest niezwykle istotna, gdyż leczenie Pani Anety jest kosztowne i częściowo nierefundowane. Panią Anetę czeka trudna operacja usunięcia zmian nowotworowych, a wraz z nimi trzeba będzie usunąć niemal cały policzek. Po takiej operacji Pani Aneta będzie musiała przejść leczenie onkologiczne i kolejne operacje rekonstrukcji twarzy.

Chcieliśmy serdecznie podziękować Wolontariuszom z z Centrum Wolontariatu w Ostrowcu Świętokrzyskim i koordynator wolontariatu Pani Magdalenie Wójtowicz za ogromną pomoc w zbiórce dla Pani Anety – mówi Justyna Marynowska – a jednocześnie prosimy: nie omijajcie kwestujących Wolontariuszy obojętnie. Wasze kilka złotych wrzucone do puszki przyczyni się do ratowania zdrowia i życia Pani Anety.

Treść apelu o pomoc dla Pani Anety.

Pani Aneta do niedawna była zdrową młodą kobietą. Niegojąca się rana po wewnętrznej stronie policzka, uznawana przez lekarzy za liszaja lub rozległe afty – okazała się – ZŁOŚLIWYM RAKIEM POLICZKA.

Dopiero dentysta, który usuwał Pani Anecie „ósemkę” zaniepokoił się widoczną zmianą i skierował na onkologię, gdzie pobrano wycinek do badań.

Diagnoza okazała się najgorsza z możliwych – RAK ZŁOŚLIWY – Carcinoma planoepitheliale (jest to nowotwór złośliwy wywodzący się z nabłonka płaskiego. Powstaje w jamie ustnej, przełyku, oskrzelach, skórze, gardle, tarczy szyjki macicy oraz – rzadziej – w innych narządach).

U Pani Anety zmiana jest bardzo rozległa -Naciek w tkankach miękkich dziąsła dolnego prawego przy powierzchni policzka sięgający do przestrzeni zatrzonowcowej, przylegający do żwacza z zatarciem granic z mięśniem. Głębokość zmian w obrębie policzka 14mm.

Pani Aneta jest bardzo młoda, ma dopiero 37 lat. W tym wieku ten rak według onkologów nie powinien się w ogóle pojawić.

Jedynym ratunkiem dla Pani Anety jest operacja wycięcia zmian nowotworowych. Niestety wraz z naciekiem trzeba usunąć niemal cały policzek tj. mięśnie, usunąć zęby i prawdopodobnie górne prawe dziąsło. Zostanie tylko skóra…

Po operacji będzie czekało Panią Anetę jeszcze leczenie onkologiczne…i niestety będzie konieczna operacja plastyczna polegająca na rekonstrukcji policzka.

Pani Aneta jest Podopieczną ostrowieckiej Fundacji ” Bo w nas jest moc”, która prowadzi zbiórkę środków na nierefundowane leczenie Pani Anety. 

Każda, nawet najmniejsza wpłata ma ogromne znaczenie !!!!

Jeśli ktoś zechciał by wesprzeć Panią Anetę w tej trudnej walce o zdrowie i życie może zrobić to online na zbiórce:

https://pomagam.pl/anetawalczyzrakiem

lub poprzez przelew tradycyjny:

Odbiorca:

Fundacja Bo w nas jest moc

ul. Żurawinowa 2

27-400 Ostrowiec Św.

Numer subkonta w Pekao S.A.

59 1240 5035 1111 0011 0670 8470

IIBAN: PL + numer rachunku ( do wpłat zagranicznych)

SWIFT/BIC: PKOPPLPW ,

Tytułem

Aneta darowizna

Fundacja „Bo w nas jest moc” zaprasza również  do licytacji charytatywnych prowadzonych dla Pani Anety  na jednej z grup Fundacji na facebooku, gdzie każdy może wystawiać na aukcje przedmioty lub je licytować:  https://www.facebook.com/groups/798272030667964

Polecamy również