Inauguracja w „Chreptowiczu”

DSC_0576-scaled

Uroczysta inauguracja roku szkolnego w szkołach prowadzonych przez powiat ostrowiecki odbyła się w Liceum Ogólnokształcącym  Nr II im. Joachima Chreptowicza.

Uczestniczyły w niej władze powiatu na czele ze starostą Marzeną Dębniak, przewodniczącym Rady Powiatu, Mariuszem Pasternakiem, członkami zarządu, Agnieszką Rogalińską i Łukaszem Dybcem oraz Przewodniczącym Komisji Oświaty i Kultury, Dariuszem Czupryńskim, radnym powiatowym.

Rozpoczęcie roku szkolnego to także inauguracja cyberklasy w ramach programu współfinansowanego przez Ministerstwo Obrony Narodowej „Cyber. Mil z klasą”.

II LO jest jedyną w wojeDSC_0504-scaled DSC_0519-scaled DSC_0557-scaled DSC_0588-scaled DSC_0598-scaledwództwie szkołą i jedną z szesnastu w kraju, która będzie realizowała program „Cyber. Mil z Klasą”. Klasa liczy 15 uczniów, którzy mają zapewnione doskonałe warunki nauczania poprzez zakup właściwego sprzętu, oprogramowania i wyposażenia.

Szkoła na realizację programu otrzymała blisko 226 tysięcy z Ministerstwa Obrony Narodowej. Powiat ostrowiecki dołożył ponad 56 tysięcy środków własnych, co stanowi 20 proc. całej kwoty. Dodatkowo wyasygnował również środki finansowe w wysokości blisko 100 tys. złotych na profesjonalne wyposażenie i przygotowanie sali lekcyjnej, w tym kompleksowy jej remont oraz zwiększenie przepustowości sieci internetowej.

Wszystko po to, aby jak mówiła podczas inauguracji roku szkolnego starosta M. Dębniak, uczniowie mieli komfortowe warunki  nauki.

Starosta życzyła zarówno uczniom jak i gronu pedagogicznemu, aby ten rok przebiegał spokojnie i w całości był realizowany w systemie stacjonarnym.

W uroczystości wzięli udział również senator Jarosław Rusiecki, poseł Andrzej Kryj, naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Jan Bernard Malinowski, Naczelnik Edukacji Starostwa Powiatowego Mariusz Łata, a także przedstawiciele struktur wojskowych: płk Mirosław Wolski, Szef Wydziału Mobilizacji Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Kielcach, płk Piotr Fabijańczuk z Regionalnego Centrum Informatyki w Krakowie, kpt. Rafał Karcz z 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej, szer. pchor. Mateusz Foryś z Wojskowej Akademii Technicznej oraz  dr Marek Miśkiewicz z firmy Cyberskiller, która wdrażała oprogramowanie dla klasy.

Dyrektor Małgorzata Górecka-Smolińska podziękowała gościom za przybycie i wyraziła radość z powrotu uczniów w mury szkoły. Słowa podziękowania skierowała także do grona pedagogicznego, dzięki wysiłkowi którego, uczniowie w tych niezwykle skomplikowanych warunkach,  osiągnęli bardzo dobre wyniki podczas tegorocznej matury.

 

Polecamy również