Wielki sukces uczennic Broniewskiego

1

 

2 3 4Wielki sukces odniosły uczennice Broniewskiego: Kinga Choda , Iga Dziekan i Natalia Szymczyk. Kinga Choda została finalistką Olimpiady o Polsce i Świecie Współczesnym. Iga Dziekan została finalistką Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. Natalia Szymczyk została finalistką konkursu „Senat RP – jego rola i znaczenie w systemie politycznym Rzeczypospolitej”.

Przygotowania do olimpiad trwały od początku roku szkolnego. Uczennice przeszły przez etap wojewódzki – ustny i pisemny, a etap centralny uwieńczyły zdobyciem tytułu finalisty. Kinga Choda w nagrodę otrzyma wynik 100% z matury z Wiedzy o Społeczeństwie oraz indeks na prawo na Uniwersytecie Warszawskim lub Uniwersytecie Jagiellońskim. Iga Dziekan otrzyma wynik 100% z matury z języka polskiego na poziomie rozszerzonym oraz indeks na wybraną przez siebie uczelnię, a jest to Uniwersytet Wrocławski. Natalia Szymczyk otrzyma indeks Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza  w Poznaniu.

Gratulujemy uczennicom ich wielkiego sukcesu. Niewątpliwie dzięki ich talentom, pasjom i uzdolnieniom osiągnęły tak wiele.  Gratulujemy także ich opiekunkom : p. Marzenie Kusal i p. Ewie Wyjadłowskiej, bo to dzięki ich merytorycznej opiece sukces ten jest tak wielki.

Polecamy również