Na Gutwinie w lipcu będzie fajnie!

W niedzielę 10 lipca w godzinach 15.00-19.00 odbędzie się piknik „Na Gutwinie jest fajnie!”. Zapraszamy na to wydarzenie całe rodziny – atrakcji na pewno nie zabraknie.

Od 15.00 na scenie prezentować się będzie grupa artystów nie tylko cyrkowych. Nie zabraknie skomplikowanych akrobacji, pokazów, żonglerki, postaci bajkowych, ale i dużej porcji humoru. Po trzygodzinnym show o godzinie 18.00 zapraszamy na zumbę i inne aktywności ruchowe, które prowadzić będzie doskonale znana z różnych działań instruktorka Aleksandra Kaczmarczyk. Po porcji ruchu widzowie o godzinie 18.30 będą mogli zobaczyć pokaz iluzji i sztuczek magicznych w wykonaniu profesjonalnego iluzjonisty Karola Sanetti.

Oprócz wydarzeń na scenie organizatorzy przygotowali sporo atrakcji na terenie wokół muszli koncertowej. Podstawą każdego pikniku są dmuchańce, z których będzie można korzystać oczywiście bezpłatnie. Ciekawe stoiska zaprezentują jednostki miejskie – Miejska Biblioteka Publiczna, Biuro Wystaw Artystycznych, Miejskie Wodociągi i Kanalizacja oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Tor przeszkód i jazdę w alkogoglach zaproponuje Szkoła Jazdy ZYGZAK Łukasz Wardzała. Swój sprzęt, wyposażenie i działania zaprezentują Policja, Straż Pożarna, Izba Administracji Skarbowej i Wojska Obrony Terytorialnej, a tematykę ekologii przybliżą Nadleśnictwo Ostrowiec Św. i Świętokrzyski Park Narodowy. Będzie także można nabyć wyroby artystyczne wykonane przez podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej „Szansa”.

Nowością na naszych piknikach będzie nauka gry na różnych bębnach. Młodsi i starsi będą mogli poznać ciekawe instrumenty muzyczne i spróbować zagrać proste rytmy.

Podczas pikniku dzieci i młodzież będą mogli wziąć udział w różnych animacjach, grach i zabawach przygotowanych przez instruktorów MOSiR i panie z Przedszkola Specjalnego Promyk, a na korcie wszyscy chętni będą poznawać podstawy gry w tenisa ziemnego. Pokazowy trening przeprowadzą ponadto podopieczni Wioletty Walerowicz z klubu Ostrowieckie Stowarzyszenie Taekwondo Olimpijskiego.

Poczęstunek dla uczestników pikniku przygotuje Rada Osiedla Gutwin.

Zapraszamy w niedzielę 10 lipca na teren przy muszli koncertowej na Gutwinie. Zabawa jak zawsze będzie przednia!

 

Polecamy również