Rowerowe Wakacje z MOSiRem

1

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ostrowcu Świętokrzyskim zaprasza w niedzielę 14 sierpnia do Parku Miejskiego na drugą edycję plenerowej imprezy pod nazwą „Rowerowe Wakacje”. Jej celem jest zaproponowanie mieszkańcom Ostrowca Świętokrzyskiego aktywnego spędzenia niedzielnego popołudnia na rowerach, propagowanie turystyki rowerowej i bezpieczeństwa rowerzystów w ruchu ulicznym.

Rowerowa Gra Terenowa

Główną atrakcją imprezy będzie udział w Rowerowej Grze Terenowej. Zabawa polegać będzie na odwiedzeniu (poruszając się na rowerze) około 12 wyznaczonych na terenie parku stacji, w których będzie trzeba wykonać przygotowane zadania sprawnościowe lub odpowiedzieć na pytania z zakresu bezpieczeństwa rowerzystów w ruchu ulicznym, geografii, znajomości miasta, itp.

Każdy uczestnik będzie musiał się zarejestrować w Biurze Zawodów (żółty namiot MOSiR obok amfiteatru), gdzie otrzyma Paszport uczestnika z planem parku i wyznaczonymi punktami kontrolnymi, a po ich odwiedzeniu i zaliczeniu zadań przedstawić w Biurze wypełniony Paszport. Pierwszych 200 uczestników którzy „zaliczą” grę otrzyma na zakończenie imprezy pamiątkowe upominki.

Pokaż nam swój rower!

Nowością „Rowerowych Wakacji” jest propozycja kierowana do właścicieli ciekawych rowerów. Może to być starszy model roweru, np. popularny pod koniec minionego wieku Wigry 3 lub Jubilat 2, a może dobrze zachowany egzemplarz z jeszcze odleglejszych czasów! Może być to rower o nietypowym wyglądzie, budowie lub zastosowaniu, po prostu wyróżniający się! Ważne aby były sprawne i interesujące. Podczas pikniku przygotowane zostanie dla nich specjalne miejsce do prezentacji. Właściciel najciekawszego będzie mógł go zaprezentować na scenie i opowiedzieć o nim.

Zainteresowanych pokazaniem własnych, ciekawych rowerów zapraszamy w niedzielę 14 sierpnia od godziny 14 do Biura zawodów (Park Miejski obok Amfiteatru) – tu dowiecie się gdzie prezentować swoje pojazdy. Najciekawsze eksponaty zostaną nagrodzone drobnymi upominkami.

Inne atrakcje

Tego dnia na terenie parku będą przygotowane również inne atrakcje rowerowe. Ciekawą propozycją będzie na pewno stanowisko „Zwariowanych rowerów” – eventu rowerowego z ciekawymi, kreatywnymi i dziwnymi rowerami. „Zwariowane rowery” to dużo atrakcji rowerowych, tory przeszkód, akademia jazdy na rowerze i pojazdy elektryczne.

Swoje stanowiska zaprezentują też m.in. Policja, Straż Miejska, czy lokalna firma świadcząca serwis rowerowy, a pasjonaci rowerów zaprezentują riksze – osobową, cargo i inne ciekawe rowery.

2 3 4 5Polskie Stowarzyszenie Diabetyków Oddział Powiatowy w Ostrowcu Świętokrzyskim zaprasza natomiast mieszkańców Ostrowca Świętokrzyskiego na darmowe badanie poziomu cukru we krwi. Badania podczas pikniku „Rowerowe Wakacje” przeprowadzi wykwalifikowany personel medyczny, a członkowie stowarzyszenia będą służyć radą i pomocą.

Reklama

Polecamy również

Reklama