Park oblegany przez rowerzystów (zdjęcia)

czolo

Bardzo fajna impreza sportowo rekreacyjna zorganizowana przez pracowników Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji zatytułowana „Rowerowe wakacje” obyła się dzisiaj  w Parku Miejskim. Jej celem było zaproponowanie mieszkańcom Ostrowca Świętokrzyskiego aktywnego spędzenia niedzielnego popołudnia na rowerach, propagowanie turystyki rowerowej i bezpieczeństwa rowerzystów w ruchu ulicznym.Wszystkie zaplanowane atrakcje odbyły się przed nawałnicą jaka przeszła nad miastem.

Główną atrakcją imprezy był udział w Rowerowej Grze Terenowej. Zabawa polegała  na odwiedzeniu około 13 wyznaczonych na terenie parku stacji, w których  trzeba było wykonać przygotowane zadania sprawnościowe lub odpowiedzieć na pytania z zakresu bezpieczeństwa rowerzystów w ruchu ulicznym, geografii, znajomości miasta, itp. Odbyła się także prezentacja nietypowych rowerów. Każdy chętny mógł zmierzyć sobie poziom cukru. Swoje stanowiska zaprezentowała m.in. Policja, Straż Miejska.

Uczestników zabawy odwiedził prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński.

– Taki festyn organizowany jest po raz drugi i jest organizowany bardzo dobrze za co dziękuję pracownikom Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji – mówi prezydent miasta. – Przy okazji realizowanych jest wiele cennych inicjatyw jak np. pomiar cukru, czego sam doświadczyłem. To jest bardzo ważne, aby w miłej, rodzinne atmosferze spędzić dzisiejszą niedzielę. Z pewnością będzie to impreza cykliczna. Miałem także okazję być dzisiaj na otwartych basenach „Rawka od Nowa’. Serdecznie zapraszamy na nasze piękne baseny.

-W dniu dzisiejszym odbyliśmy drugą edycję imprezy pod nazwą „Ro1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 15 16 17 18 19 20 21werowe wakacje”- mówi kierownik Działu Organizacji Imprez i Marketingu MOSiR Ostrowiec Grzegorz Bażant. – Celem jest propagowanie aktywnego stylu życia.  Przygotowaliśmy na terenie parku 13 punktów, gdzie uczestnicy imprezy musieli wykazać się wiedzą i sprawnością. Nie bez znaczenia jest także aspekt edukacyjny.

Impreza „Rowerowe wakacje” odbyła się pod patronatem prezydenta miasta Jarosława Górczyńskiego

Polecamy również