Kreatywny uczeń

Pod nazwą „Kreatywny uczeń” odbył się jeden z cyklicznych warsztatów rozwijających m.in. innowacyjność, zdolności ścisłe oraz humanistyczne  wśród uczniów klas IV-VIII. Spotkania prowadzone są w ramach przedsięwzięcia „Akademii Współczesnego Juniora”. Na tę okoliczność Prezydent Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński spotkał się z uczniami i wspólnie rozmawiał z nimi na temat nieszablonowego myślenia.

Kreatywność nie jest domeną wybranych, naznaczonych geniuszy. Każdy ma w sobie potencjał tworzenia czegoś nowego. Niewielu zdobywa się na odwagę, by wyjść poza schemat myślowy. Dlatego cieszę się, że w naszym mieście młodzież ma okazję wziąć udział w warsztatach, które mają na celu rozwijanie myślenia kreatywnego – powiedział Prezydent Miasta.

Program warsztatów ma na celu rozwijać umiejętności i zdolności w obszarze nauk humanistycznych i ścisłych,  kształtować twórcze myślenie, kreatywność, a także umiejętności prezentacji pracy własnej i zespołu. Spotkania te docelowo mają poprawić również innowacyjność oraz twórcze metody nauczania wśród nauczycieli.

Warsztaty prowadzone są w ramach projektu “Ostrowiec Świętokrzyski – miasta OdNowa”. Ich organizatorem jest Publiczna Szkoła Podstawowa nr 10 w Ostrowcu Świętokrzyskim.2

“Ostrowiec Świętokrzyski – miasta OdNowa” korzysta z dofinansowania o wartości 2 974 766 EUR otrzymanego od Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach Funduszy EOG. Celem projektu jest poprawa życia mieszkańców w różnym wieku poprzez osiągnięcie różnorakich zmian w rozwoju społeczno-gospodarczym miasta oraz w sferze lokalnej administracji publicznej.

Tekst i Foto UM Ostrowiec

Polecamy również