SZANSA na najważniejszej narciarskiej imprezie Olimpiad Specjalnych w Europie

2 3 4 522 lutego 2023 roku Klub Olimpiad Specjalnych „SZANSA” obchodził XV-lecie swojego istnienia. Z tej okazji zorganizowali kolejny raz Mityng Narciarstwa Alpejskiego w Szwajcarii Bałtowskiej, a już od 27 lutego będą brali udział w Europejskim Mityngu Narciarstwa Alpejskiego Olimpiad Specjalnych w Zakopanem. W Stacji Narciarskiej Suche SKI 100 zawodników Olimpiad Specjalnych z aż 12 krajów: Polski, Niemiec, Austrii, Monako, Irlandii, Węgier, Izraela, Serbii, Belgii, Słowenii, Szwajcarii i Słowacji będzie rywalizowało w narciarstwie alpejskim. W tym dwóch zawodników z „SZANSY” Marcin Dunal i Robert Kozłowski, którzy nie ma co ukrywać jadą z wielkimi szansami na złote medale.

Mityng jest największym tego typu wydarzeniem w Europie i największą europejską imprezą Olimpiad Specjalnych w Polsce od 2019 roku, cóż tu dużo mówić to takie Mistrzostwa Europy – powiedział Remigiusz Woźniak, Przewodniczący Klubu „SZANSA”, a na Mityngu Kierownik Ekipy Świętokrzyskiego – Podczas Mityngu czekają nas widowiskowe konkurencje – slalom gigant i super slalom gigant. W rywalizacji sportowej zawodnicy Olimpiad Specjalnych pokażą nie tylko umiejętnością narciarskie, ale przede wszystkim to, co stanowi prawdziwą istotę sportu i ruchu Special Olympics: ducha fair play, ogromne serce do walki i determinację, by przełamywać swoje bariery.

Bardzo się cieszę, że na tak ważnej imprezie my jako „SZANSA” będziemy tak silnie reprezentowani, bo oprócz dwóch zawodników Marcina i Roberta, trenera głównego reprezentacji świętokrzyskiego Remigiusza Woźniaka, trenera Przemysława Walczyka mamy też przedstawiciela w Komitecie Organizacyjnym, w którym Tomasz Przybysławski będzie odpowiadał za transport. – powiedział Robert Rogala, kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej „SZANSA” – Szkoda tylko, że trzeci zawodnik, który miał jechać, a mianowicie Paweł Dunal doznał kontuzji i musiał zrezygnować być może z najważniejszego startu w swoim życiu.

W grudniu 2022 roku zawodnicy uczestniczyli w obozie szkoleniowo-narciarskim w Zakopanem, gdzie pod okiem między innymi Małgorzaty Tlałki-Długosz, najlepszej alpejki w historii polskich startów w narciarstwie alpejskim. Efekty najlepiej można było obserwować na mityngu w Szwajcarii Batowskiej w lutym tego roku.

Oddział Regionalny Świętokrzyskie będzie jedną z największych reprezentacji, bo liczącą aż 10 zawodników z czterech klubów. Ze „STRZAŁY” Jędrzejów: Paweł Gredka, Marcin Gilewski, Paweł Dąbrowski. Z „TORNADO” Skarżysko-Kamienna: Rafał Mróz, Justyna Salwa, Janusz Szkurłat. Z „NIEPOKANI” Sandomierz: Sebastian Nawrot, Krystian Kadela. z „SZANSA” Ostrowiec Świętokrzyski: Marcin Dunal, Robert Kozłowski. Kierownik Ekipy Remigiusz Woźniak, trenerzy Katarzyna Matuszak, Przemysław Walczyk.

Polecamy również