Młodzi krwiodawcy nie zawiedli

Kolejny już raz, w gościnnych murach Bursy Szkolnej odbyła się zbiórka krwi, której organizatorem był ostrowiecki Oddział Polskiego Czerwonego Krzyża.

Jak zwykle włączyła się w nią młodzież ze wszystkich ostrowieckich szkół ponadpodstawowych. W sumie, oddanie krwi zadeklarowało prawie 50 uczniów ze szkół prowadzonych przez powiat ostrowiecki.

Podczas tej akcji obecny był także radny powiatowy, Dariusz Czupryński, ratownik medyczny, który w imieniu starosty Marzeny Dębniak, przekazał na ręce prezesa ostrowieckiego PCK, Stanisława Fiolika, kosz z owocami dla młodych krwiodawców.

Niezmiernie się cieszę, że po raz kolejny ostrowiecka młodzież przyłącza się do akcji oddawania krwi, która trwa już od kilku lat na terenie powiatu ostrowieckiego. Krwi, ani produktów krwiopodobnych nie da się kupić w żadnej aptece. Jako ratownik medyczny, wiem jak ona jest potrzebna nie tylko ofiarom wypadków komunikacyjnych, ale osobom chorym na inne choroby, gdzie czasem liczy się czas żeby tę krew podać. To jest bardzo ważne, mówił D. Czupryński.

Radny podziękował także w imieniu starosty M. Dębniak i swoim, wszystkim uczniom za to, że zawsze tak chętnie włączają się akcję oddawania krwi na terenie powiatu.  Zaznaczył, że tylko podczas dzisiejszej akcji uda się pozyskać około 20 litrów tego bezcennego leku.3 1  4 5 6

Polecamy również