W Hali MOSiRu zorganizowano Puchar Polski Kadetów i Juniorów w Taekwondo Olimpijskim

W miniony weekend w Hali Sportowo – Widowiskowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ostrowcu Świętokrzyskim odbył się Puchar Polski Kadetów i Juniorów w Taekwondo Olimpijskim, w którym wystartowało 530 zawodniczek i zawodników z 72 klubów z całej Polski. Głównym zawodom towarzyszyły Otwarte Mistrzostwa Młodzików Województwa Świętokrzyskiego w Taekwondo Olimpijskim, w których udział wzięło 60 uczestników.

 

– To było wspaniałe wydarzenie sportowe i jesteśmy zaszczyceni, że mogliśmy je jako OSTO zorganizować. Byliśmy świadkami wielu emocjonujących pojedynków, rywalizacji w duchu fair play. Dziękujemy wszystkim uczestnikom: zawodniczkom i zawodnikom, trenerom, sędziom, wolontariuszom za zaufanie i współpracę w stworzeniu sportowego widowiska na najwyższym poziomie. Szczególne ukłony należą się dla zaangażowanej na 1000 % „Rodzinki OSTO” – powiedziała Wioletta Walerowicz.

Wśród uczestników zawodów byli również reprezentanci organizatora. Srebrny medal w kategorii kadetek -37 kg wywalczyła Marina Dudek, brązowy medal w kategorii junior -59 kg wywalczył Patryk Gorycki, V miejsce wśród kadetek -37 kg zajęła Oliwia Chojnacka. Wśród młodzików na wyróżnienie zasługuje Amelia Soboń Soboń, która wywalczyła złoty medal. W zawodach startowali również Joanna Gorycka, Alexander Kamiński, Borys Matysiak, Kacper Wiącek, Aleksander Kosno, Jakub Czechowski.

 

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania wszystkim patronom i partnerom, których wsparcie umożliwiło przeprowadzenie zawodów na najwyższym poziomie. Zawody wsparli: Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego, Gmina Ostrowiec Świętokrzyski, Starostwo Powiatowe w Ostrowcu Świętokrzyskim, Biuro Ochrony Osób i Mienia Scorpion, Da Grasso Ostrowiec Świętokrzyski, Hassan Pizza & Kebab, Bank Spółdzielczy w Ostrowcu Świętokrzyskim, Iron Pro, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ostrowcu Świętokrzyskim, Polski Związek Taekwondo Olimpijskiego, Świętokrzyska Federacja Sportu oraz w_obiektywie_j_k.Puchar_Polski_Taekwondo_3

Polecamy również