Wyjątkowe obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy oraz  Stowarzyszenie Na Rzecz Osób z Autyzmem i Innymi Niepełnosprawnościami „Niebieski Jeżyk” zorganizowały obchody Światowego Dnia Autyzmu.

Celem wydarzenia było podniesienie świadomości społecznej na temat funkcjonowania i potrzeb osób w spektrum autyzmu oraz integracja środowisk.

Podczas prawie godzinnego programu artystycznego, podopieczni zarówno SOSW jak i zaprzyjaźnionych publicznych i niepublicznych przedszkoli integracyjnych,  zaprezentowali wspaniały program artystyczny, gdzie roztaczali umiejętności wokalne i taneczne.

Występy podziwiali zaproszeni goście, miedzy innymi członek zarządu powiatu, Łukasz Dybiec, wiceprezydent Ostrowca Świętokrzyskiego, Artur Łakomiec, naczelnik Wydziału Edukacji, Zdrowia i Spraw Społecznych, Mariusz Łata, dyrektorzy przedszkoli oraz rodzice.

Jak zaznaczył Łukasz Dybiec, miesiąc kwiecień to szczególny czas, kiedy zwracamy uwagę na osoby autystyczne. Chcemy, aby bez żadnych przeszkód funkcjonowały one w społeczeństw1 2 3 4 5 6 7 9 10 11 12 13 14 15 16 ie, dlatego prowadzimy akcje uświadamiające potrzeby takich osób. Bardzo dziękuję organizatorom za pięknie przygotowaną inaugurację obchodów tego miesiąca. Nie pozostaje mi nic innego jak tylko zadeklarować wsparcie dla Was, ponieważ jako ojciec dziecka autystycznego, wiem z czym się mierzycie. Jeszcze raz dziękuję, i do zobaczenia na Pikniku Integracyjnym z Niebieskim Jeżykiem, który odbędzie się 23 kwietnia na Gutwinie, mówił Ł. Dybiec.

Na zakończenie goście przekazali na ręce dyrektora Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego,

Katarzyny Krzyżanowskiej i Doroty Barańskiej-Balin, prezesa Stowarzyszenia „Niebieski Jeżyk”  życzenia z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych oraz wręczyli drobne upominki.

Tekst i Foto Powiat Ostrowiec

Polecamy również