Dzień flagi Rzeczypospolitej Polskiej w Komendzie Powiatowej PSP w Ostrowcu

2 maja jest obchodzony w Polsce jako Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Jest to święto państwowe ustanowione w 2004 roku w celu propagowania wiedzy o polskiej tożsamości oraz symbolach narodowych.

W dniu 2 maja 2023 roku o godzinie 8.00 w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowcu Świętokrzyskim odbyły się uroczystości podniesienia flagi państwowej z okazji Narodowego Święta Flagi. Apel poprowadził Komendant Powiatowy PSP w Ostrowcu św. st.bryg. Robert Grudzień. Strażacy w ten sposób uczcili to patriotyczne święto wszystkich Polaków.

Dzisiejszy dzień był również wyjątkowy dla st.ogn. Krzysztofa Kosieli, który właśnie po 25 latach służby opuścił nasze szeregi. St. ogn. Krzysztof Kosiela odznaczony był m. in. Brązowym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa i uhonorowany odznaką „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej”. Podczas uroczystej zmiany służby  padły podziękowania za lata pracy na rzecz ochrony przeciwpożarowej oraz życzenia wszystkiego co w życiu najlepsze, realizacji marzeń i planów. Odejście na zaopatrzenie emerytalne to niewątpliwie wzruszający moment dla strażaka, którzy po tylu latach współpracy musi pożegnać swoich kolegów. Krzysiu życzymy powodzenia na nowej drodze życia !

Opracowanie: mł.bryg. Barbara Majdak

Zdjęcia: mł.asp.: Paweł Dwojak1 2

Polecamy również