Otwieramy zapisy do XI MosirGutwinRun 2023!

2Na stronie www.ostrowiecbiega.pl rozpoczęły się zapisy do 1. rundy „XI MosirGutwinRun 2023 – Maraton i Półmaraton na raty”. W ramach imprezy, która zaplanowana została na 14 maja, odbędą się biegi na dystansach ok. 10 i 5km oraz 5-kilometrowy marsz Nordic Walking. Jak co roku, co najmniej czterokrotne zaliczenie jednej z tych konkurencji w trakcie sześciu tegorocznych rund pozwoli na skompletowanie „na raty” jednego z dwóch popularnych długodystansowych biegów – maratonu (4 x 10.548m) lub półmaratonu (4 x 5274m).

Pierwsza klasyfikacja cyklu w maratonie i półmaratonie na raty ogłoszona zostanie po czwartej rundzie (27 sierpnia) na podstawie sumy osiągniętych podczas czterech rund czasów. Ci, którzy zdecydują się na rywalizację na obu dystansach, wezmą udział w walce o prestiżowy tytuł Super GutWinnera 2023, którymi nagrodzeni zostaną najlepszy mężczyzna i najlepsza kobieta za sumę czasów osiągniętych w maratonie i półmaratonie na raty.

Wzorem ubiegłych lat w ramach XI MosirGutwinRun 2023 prowadzona będzie Klasyfikacja Rodzinna. Celem tejże klasyfikacji jest promocja biegania całymi rodzinami. Drużyna rodzinna musi składać się z co najmniej dwóch osób spokrewnionych ze sobą w linii prostej (np. dziecko + rodzic(e) + dziadek, dzieci + rodzic(e) + babcia, wnuczek + dziadek, wnuczek + babcia, rodzeństwo, małżeństwo).

Warunkiem koniecznym do sklasyfikowania teamu w danej rundzie cyklu jest zaliczenie biegu na dystansie 10km oraz biegu lub marszu na dystansie 5km przez dwie różne osoby. Udział w zabawie więcej niż dwóch osób pozwala na gromadzenie punktów bonusowych.

O ostatecznej lokacie w klasyfikacji rodzinnej cyklu zdecyduje największa suma punktów zdobytych podczas czterech z sześciu rund (w przypadku zaliczenia więcej niż czterech rund brane będą pod uwagę tylko cztery najlepsze wyniki punktowe).

Prawo startu w biegu na 5 km mają osoby, które w 2023 roku ukończą 13 lat (rocznik 2010 i starsi), a w biegu na dystansie 10 km – 16 lat (rocznik 2007 i starsi). Osoby niepełnoletnie mogą wziąć udział w imprezie za zgodą rodziców bądź prawnych opiekunów.

Podczas każdej z rund zorganizowane zostaną również biegi dla dzieci na dystansach od 100 do 1000 metrów. Tu zapisy prowadzone będą prowadzone każdorazowo przed biegiem, w biurze zawodów (brak zapisów internetowych).

Udział w imprezie jest bezpłatny, ale pobierana jest opłata za numer startowy z chipem do automatycznego pomiaru czasu w kwocie 10 zł brutto (nie dotyczy biegów dzieci). Numer startowy obowiązuje we wszystkich konkurencjach objętych pomiarem czasu (biegi na 5 km i 10km, marsz Nordic Walking). We wszystkich rundach w całym cyklu imprezy obowiązuje ten sam (jeden) numer, dlatego należy go zachować w dobrym stanie technicznym i zabierać na kolejne rundy imprezy. Odtworzenie zgubionego lub zniszczonego numeru startowego wiąże się z koniecznością wykupienia nowego (analogicznie w przypadku nie zabrania go ze sobą na kolejną rundę – zapomnienia).

Rywalizacja odbywać się będzie na trasach wytyczonych wokół okalającej stawy na Gutwinie alejce oraz po ścieżkach w pobliskim lesie.

Program każdej rundy:

8.30 – 9.45: potwierdzenie udziału w biegu na 10 km i odbiór numerów startowych,

10.00 – 11.30: bieg na dystansie ok. 10 km,

10.00 – 11.30: potwierdzenie udziału w biegu na 5 km i w biegach dla dzieci oraz odbiór numerów startowych,

11.30 – 11.55: biegi dla dzieci i młodzieży na dystansach od 100 do 1000 m.

12.00 – 13.00: bieg i marsz Nordic Walking na dystansie ok. 5 km.

Terminarz XI MosirGutwinRun 2023:

1. runda – 14 maja,

2. runda – 11 czerwca,

3. runda – 2 lipca,

4. runda – 27 sierpnia,

5. runda – 17 września,

6. runda – 8 października.

Patronat nad imprezą sprawują Prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego i Nadleśnictwo Ostrowiec Świętokrzyski.

Partnerami XI MosirGutwinRun 2023 są Zakład Produkcyjno – Handlowy Adax, Depil Concept, Ośrodek Szkolenia Kierowców ZygZak, IronPro, Agencja Reklamowa K1 Studio, Restauracja Primo, Konrad Słowik – Osteopatia i Fizjoterapia, Centrum Rehabilitacji Markmed, Sport Medical – Tlenoterapia Hiperbaryczna, Agencja Reklamowa KreoGraf, Bałtowski Kompleks Turystyczny, Gościniec Bałtowski Zapiecek, Szwajcaria Bałtowska, Browar Bałtów, Biuro Ochrony Osób i Mienia Scorpion, Galeria Mebli Arkadia, MimiTorek, Salon Komputerowy Render 2000, Centrum Sport, Finow Polska, Pizzeria DaGrasso oraz Fundacja Bo w Nas jest Moc.

Patronami medialnymi są Radio Kielce, Rekord – Radio Świętokrzyskie, Radio Ostrowiec, Gazeta Ostrowiecka, Świętokrzyskie 7 Dni, CoZaDzien.pl, OstrowiecNews.pl.

Polecamy również