Areszt za rozbój dla dwóch mieszkańców gminy Bodzechów

Wczoraj na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy w Ostrowcu Świętokrzyskim zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy, wobec 24 i 25-latka. Mężczyźni podejrzani są o usiłowanie oraz dokonanie rozboju na 21-latku. Łupem agresorów padło mienie o wartości 50 złotych. Teraz młodym mieszkańcom gminy Bodzechów grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę około godziny 18.30 na terenie gminy Bodzechów. Jak wynikało z relacji 21-letniego pokrzywdzonego, gdy wracał z pracy został zaczepiony przez dwóch nieznanych mu mężczyzn. Najpierw jeden z agresorów uderzył go, po czym kiedy się przewrócił, obaj napastnicy zaczęli go bić oraz kopać po całym ciele. Kolejno usiłowali dokonać kradzieży jego portfela z zawartością pieniędzy w kwocie 15 złotych, dowodu osobistego, karty bankomatowej oraz telefonu komórkowego o wartości 1500 złotych. Ostatecznie rozbójnikom udało się zabrać 21-latkowi jedną słuchawkę bezprzewodową o wartości 50 złotych. Na miejsce natychmiast zostali skierowani ostrowieccy policjanci oraz mundurowi z Komisariatu Policji w Ćmielowie. Po krótkiej chwili zatrzymali oni dwóch agresywnych mężczyzn, którymi okazali się 24 i 25-latek. Obaj mieszkańcy gminy Bodzechów trafili do policyjnej celi. W chwili zatrzymania byli nietrzeźwi, wyczuwalna była od nich silna woń alkoholu. Ponadto stróże prawa w trakcie przeszukania ujawnili przy nich skradzione mienie. Śledczy przedstawili napastnikom zarzuty usiłowania i dokonania rozboju.

Wczoraj na wniosek prokuratora ostrowiecki sąd zastosował wobec 24 i 25-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Zgodnie z kodeksem karnym za rozbój grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Opr. EW

Źródło: KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim

Polecamy również