Zapraszamy na 1. Memoriał Zbigniewa Pacelta i Jana Wiederka

W dniach 24 – 25 czerwca 2023 na Pływalni Rawszczyzna w Ostrowcu Świętokrzyskim odbędą się Ogólnopolskie Zawody Pływackie zatytułowane „Memoriał Zbigniewa Pacelta i Jana Wiederka”. Impreza poświęcona jest dwóm byłym sportowcom i działaczom sportowym, nierozerwalnie związanym z Ostrowcem Świętokrzyskim. Swoimi wynikami sportowymi oraz działalnością trenerską i organizacyjną przez wiele lat wpływali na rozwój krajowego i ostrowieckiego sportu.

 

Ich życie i działalność muszą być wspominane przez środowisko sportowe, a w szczególności przez sportowców, działaczy i kibiców ostrowieckiego sportu i dlatego w tym właśnie środowisku powstał pomysł organizacji cyklicznej imprezy sportowej, podczas której pływacy z całej Polski będą mogli rywalizować na Pływalni Rawszczyzna – obiekcie związanym z ich osobami.

 

Impreza objęta została patronatem Polskiego Związku Pływackiego, Starosty Ostrowieckiego i Prezydenta Ostrowca Świętokrzyskiego, a jej ambasadorami zgodzili się zostać Pani Otylia Jędrzejczak, Panowie Kazimierz Woźnicki, Arkadiusz Skrzypaszek i Marcin Maliński.

 

Zawody rozgrywane będą na 50-metrowym basenie, a udział będą mogli w nich wziąć zawodnicy w wieku 14 lat i starsi. Zawody będą doskonałą okazją do ostatnich sprawdzianów przed Letnimi Mistrzostwami Polski i poprawy rankingów. Dla najlepszych przewidziane są nagrody finansowe i rzeczowe.

 

Podczas zawodów, na które składać się będą trzy bloki startowe, rozegrane zostaną m.in. konkurencje memoriałowe poświęcone Zbigniewowi Paceltowi (400m stylem zmiennym) i Janowi Wiederkowi (200m stylem motylkowym) oraz konkurencja 200m „chocolate box” – wyścigi stylem zmiennym w innej kolejności. Do rywalizacji „chocolate box” zaproszonych zostanie trójka najwyżej sklasyfikowanych zawodniczek i zawodników w konkurencji 400m stylem zmiennym. W ramach tej konkurencji uczestnicy pokonają dystans 200m stylem zmiennym, lecz kolejność stylów na poszczególnych 50-metrowych odcinkach będzie inna, niż w stylu zmiennym. Przed startem uczestnicy wylosują tor i przypisaną temu torowi kolejność stylów pływackich na poszczególnych długościach basenu.

 

Organizatorzy, Patroni, Sponsorzy Memoriału Zbigniewa Pacelta i Jana Wiederka – Ogólnopolskich Zawodów Pływackich są przekonani, że uczestnicy imprezy ustanawiać będą nowe rekordy życiowe, a pamięć o Zbigniewie Pacelcie i Janie Wederku będzie kultywowana.

Polecamy również