XVI Powiatowy Konkurs Poezji i Piosenki Religijno-Patriotycznej „Bóg, Honor, Ojczyzna”

Organizatorzy XVI edycji Powiatowego Konkursu Poezji i Piosenki Religijno-Patriotycznej „BÓG, HONOR, OJCZYZNA” serdecznie zapraszają na przesłuchania konkursowe finalistów, rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród, który odbędzie się 19 maja 2023 r. o godz. 11.00 w Ostrowieckim Browarze Kultury.

Celem konkursu jest promowanie młodych talentów oraz zachęcanie uczniów
z ostrowieckich szkół podstawowych i ponadpodstawowych do kształtowania więzi patriotycznej, kulturowej, religijnej z własnym narodem, z jego historią i wartościami. Udział w uroczystej gali może stać się wspaniałą lekcja patriotyzmu dla zgromadzonej publiczności. Dlatego w sposób szczególny zachęcamy mieszkańców Ostrowca, uczniów i nauczycieli do przybycia na to wyjątkowe wydarzenie.

Konkurs ten jest objęty patronatem Prezydenta Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego, Starosty Marzeny Dębniak oraz Wydziału Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży Diecezji Sandomierskiej.

Patronat medialny sprawują Radio Ostrowiec, portal OstrowiecNews.pl oraz gazeta Gość Niedzielny.

Organizatorzy konkursu Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 w Ostrowcu Świętokrzyskim, Miejskie Centrum Kultury i Parafia Miłosierdzia Bożego zapewniają, że występująca młodzież, jak zwykle zaprezentuje wysoki poziom artystyczny.

Zapraszamy.

Polecamy również