25-latek odpowie za posiadanie znacznej ilości narkotyków

Ostrowieccy kryminalni wspólnie z funkcjonariuszami z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach zatrzymali 25-latka. Stróże prawa zabezpieczyli w mieszkaniu mężczyzny blisko 200 gramów amfetaminy oraz 8 gramów marihuany. Teraz mężczyzna odpowie przed sądem za posiadanie znacznej ilości narkotyków, za co grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W miniony wtorek policjanci z Wydziału Kryminalnego ostrowieckiej komendy wspólnie z funkcjonariuszami z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach zatrzymali 25-latka. Z ustaleń kieleckich stróżów prawa wynikało, iż mężczyzna ten może trudnić się narkotykowym procederem. Przypuszczenia funkcjonariuszy okazały się trafne. W trakcie przeszukania mieszkania należącego do ostrowczanina funkcjonariusze ujawnili blisko 200 gramów białego proszku i 8 gramów suszu roślinnego. Ponadto policjanci zabezpieczyli elektroniczne wagi oraz gotówkę. Wstępne badania potwierdziły, że zabezpieczone substancje to amfetamina i marihuana. 25-latek trafił do policyjnej celi. Dzisiaj usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków. Sprawa ma charakter rozwojowy i nie wykluczone, że 25-latek odpowie także za udzielanie substancji zabronionych.

Jeszcze dziś zebrany w tej sprawie materiał dowodowy wraz z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu zostanie skierowany do prokuratora. Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii teraz 25-letniemu ostrowczaninowi grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Opr. EW

Źródło: KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim

Polecamy również