Jagi Team z trzecim zwycięstwem wśród rodzin

XI_MosirGutwinRun2023_3_03Sześć drużyn stanęło w szranki Klasyfikacji Rodzinnej podczas 3. rundy cyklu „XI MosirGutwinRun 2023 – Maraton i Półmaraton na raty”. Po raz trzeci w tegorocznej „zabawie” najlepsi okazała się rodzina Jagieło w składzie Michał, Kinga, Lilianka i Maja. Na startujących pod szyldem „Jagi Team” liderów klasyfikacji generalnej mocno naciskały trzy zespoły, które tego dnia uplasowały się na następnych miejscach.

Debiutujący w tegorocznej Klasyfikacji Rodzinnej Team Never Give Up składający się z braci Rafała i Sebastiana Gontarczyków osiągnął w niedzielę najlepszy sumaryczny czas za pokonanie biegów na ok. 10 i 5km, ale przegrał rywalizację z Jagi Team punktami bonusowymi. Skromny dwuosobowy skład pozwolił im jednak na zajęcie drugiego miejsca. Ostatnie miejsce na podium zajęli Połowniacy, którzy wygrali z Pawelcami lepszym czasem z biegów na 10 i 5km.

Ideą prowadzenia Klasyfikacji Rodzinnej jest promocja biegania całymi rodzinami. Drużyna rodzinna musi składać się z co najmniej dwóch osób spokrewnionych ze sobą w linii prostej (np. dziecko + rodzic(e) + dziadek, dzieci + rodzic(e) + babcia, wnuczek + dziadek, wnuczek + babcia, rodzeństwo, małżeństwo).

Warunkiem koniecznym do sklasyfikowania teamu w danej rundzie cyklu jest zaliczenie biegu na dystansie 10km oraz biegu lub marszu na dystansie 5km przez dwie różne osoby. Udział w zabawie więcej niż dwóch osób pozwala na gromadzenie punktów bonusowych.

O ostatecznej lokacie w klasyfikacji rodzinnej cyklu zdecyduje największa suma punktów zdobytych podczas czterech z sześciu rund (w przypadku zaliczenia więcej niż czterech rund brane będą pod uwagę tylko cztery najlepsze wyniki punktowe).

Polecamy również