Pysznie, zdrowo i kolorowo – obchody Dnia Przedszkolaka w „Brzechwie”

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 1820 września to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce. Sejm przyjął bowiem we wrześniu 2013 r. uchwałę ustanawiającą ten dzień Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka. Święto to ma podkreślić rolę edukacji przedszkolnej w rozwoju dzieci oraz przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego.

Najmłodsze dzieci z oddziałów: Biedroneczki i Kaczuszki świętowały Dzień Przedszkolaka wspólnie z Rodzicami podczas zajęć otwartych. Maluszki bawiły się przy dźwiękach muzyki w swoich kolorowo przystrojonych salach. Dla tych przedszkolaków, to wyjątkowe święto, gdyż obchodzą je po raz pierwszy.

Starsze przedszkolaki z oddziałów III, IV, V, VI, VII, i VIII spędziły ten dzień w ogrodzie przedszkolnym. Na początku uroczyście zostały przywitane przez dyrektor przedszkola Anetę Stachurską, która w imieniu personelu złożyła przedszkolakom serdecznie życzenia. Następnie dzieci odśpiewały „Hymn Przedszkolaka” i rozpoczęły świętowanie hasłem, które towarzyszyło im w tym dniuDzień Przedszkolaka, ważna sprawa czeka na nas wspaniała zabawa”. Podczas pierwszej części świętowania dzieci wzięły udział w zabawach – muzyczno ruchowych z chustą animacyjną oraz gumą sensoryczną. Następnie uczestniczyły w konkurencjach sportowych, organizowanych w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu. Przedszkolaki pokonywały przeszkody, rzucały woreczkami do celu, rzucały piłką do kosza oraz grały w ringo. Tego dnia na małych sportowców czekała jeszcze jedna niespodzianka. Ich święto było okazją do zorganizowania pikniku w ogrodzie przedszkolnym, podczas którego w otoczeniu zieleni i pięknej pogody dzieci zjadły smakowite racuszki z jabłuszkami z dodatkiem sosu malinowego, cukru pudru, czy cynamonu. Dzieci zajadały się pysznościami przygotowanymi przez przedszkolną kuchnię.

Na zakończenie dzieci otrzymały pamiątkowe medale LEGITYMACJE PRZEDSZKOLAKA i baloniki a w powietrze powędrowało kolorowe konfetti.

Świętowanie Dnia Przedszkolaka przez dzieci z ,,Dziewiętnastki” wzbudzało zainteresowanie wśród mieszkańców osiedla. Chętnie zatrzymywały się zarówno mamy ze swoimi pociechami jak i seniorzy.

Tego dnia w godzinach popołudniowych również w hali MOSiR odbyły się obchody Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka dla wszystkich ostrowieckich przedszkoli. Naszą placówkę w zawodach sportowych reprezentowały dzieci z oddziałów VII i VIII. Na trybunach dopingowali dumni rodzice. Na zakończenie rozegrany został mecz przedszkolaków z ostrowieckimi siatkarkami. Nie zabrakło również zasłużonych medali, które zdobiły szyje zadowolonych dzieci. Serdecznie dziękujemy Dzieciom i Rodzicom za udział w imprezie.

Polecamy również