Nietrzeźwy rowerzysta ukarany mandatem w wysokości 2500 złotych

Ponad 1 promil alkoholu w organizmie miał zatrzymany przedwczoraj przez policjantów z ostrowieckiej drogówki 40-letni rowerzysta. Cyklista nie zważając na swój stan nietrzeźwości podróżował jednośladem przez miejscowość Kunów. Pamiętajmy każdy nietrzeźwy kierowca stwarza poważne zagrożenie na drodze. Dlatego policjanci nie mają taryfy ulgowej wobec tak lekkomyślnych uczestników ruchu drogowego. Przypominamy, że obecnie jazda rowerem w stanie nietrzeźwości zagrożona jest mandatem w wysokości 2500 złotych.

Przedwczoraj kilka minut po godzinie 8 w miejscowości Kunów na ul. Warszawskiej policjanci z ostrowieckiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej rowerzystę. Podczas legitymowania mundurowi wyczuli od kierującego woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że 40-letni mieszkaniec gminy Kunów miał ponad 1 promil alkoholu w organizmie. Mężczyzna otrzymała mandat karny w wysokości 2500 złotych.

Pamiętajmy, pijani kierowcy i rowerzyści w konfrontacji z poruszającym się prawidłowo uczestnikami ruchu drogowego, mogą być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych. Nietrzeźwy kierujący jest poważnym zagrożeniem, nie tylko dla siebie, ale i dla innych użytkowników dróg. Dlatego też dla nietrzeźwych kierowców, także rowerzystów, nie może być żadnej tolerancji.

Opr.EW

Źródło: KPP Ostrowiec Świętokrzyski

Polecamy również