Wojewódzkie zawody policjantów w strzelaniu

1 2 5 cz 6W miejskości Skarbka w gminie Bałtów odbyły się III Wojewódzkie Zawody Policjantów w Strzelaniu o Puchar Przewodniczącego Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów województwa świętokrzyskiego nadkom. Jerzego Kaniewskiego. Patronat nad zawodami objął Komendant Wojewódzki Policji w Kielcach nadinsp. dr Jarosław Kaleta. W rywalizacji sportowej wzięło udział 48 policjantów z jednostek policji całego województwa.

Utrwalanie i doskonalenie zdobytych umiejętności, to jeden z elementów szkolenia, który towarzyszy policjantowi od początku, do końca jego służby. Dotyczy to m. in. wyszkolenia strzeleckiego. Znakomitą okazją do sprawdzenia swoich umiejętności w tym zakresie są m.in. zawody strzeleckie, które odbyły się wczoraj w miejscowości Skarbka w gminie Bałtów na strzelnicy „Skorpions”. Były to już III Wojewódzkie Zawody Strzeleckie policjantów o Puchar Przewodniczącego Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów województwa świętokrzyskiego nadkom. Jerzego Kaniewskiego. Patronat nad zawodami objął Komendant Wojewódzki Policji w Kielcach nadinsp. dr Jarosław Kaleta.

Do rywalizacji przystąpiło 16 drużyn z jednostek policji całego województwa. Łącznie udział w zawodach wzięło 48 zawodników.

Najlepsi w klasyfikacji drużynowej okazali się funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Jędrzejowie. Na drugim miejscu znalazła się drużyna Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. Na podium zajmując trzecie miejsce znalazła się drużyna składająca się z funkcjonariuszy z opatowskiej komendy. Najlepszym Strzelcem Zawodów został Tomasz Nowak z OPP w Kielcach.  Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe i puchary.

Rywalizacja sportowa oraz towarzyszące jej emocje były doskonałym sposobem na podniesienie umiejętności strzeleckich, a także popularyzację strzelectwa i integrację służb mundurowych.

Przypomnijmy, że współorganizatorem i jednym z pomysłodawców zawodów było  Stowarzyszenie Strzelecko – Kolekcjonerskie „Skorpions Team”, które to zrzesza miłośników i kolekcjonerów broni palnej. Ponadto podczas zawodów na specjalnie przygotowanych stanowiskach można było z bliska obejrzeć sprzęt wystawiany przez firmy, które to udostępniła wkład balistyczny do przetestowania przez zwycięska drużynę. Oczywiście spełnił on oczekiwania testujących funkcjonariuszy.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Opr. EW

Źródło: KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim

Polecamy również