Obywatelskie ujęcie nietrzeźwego kierującego

Do 3 lat pozbawienia wolności może grozić 63-latkowi, który kierował pojazdem marki Alfa Romeo mając ponad 1 promil alkoholu w organizmie. Senior prowadzący auto całą szerokością drogi został ujęty przez mężczyznę, który uniemożliwił mu dalszą jazdę oraz przekazał w „ręce” ostrowickich policjantów.

Wczoraj kilka minut po godzinie 9:00 dyżurny ostrowieckiej komendy otrzymał zgłoszenie, że na jednej z ulic na terenie miasta doszło do ujęcia prawdopodobnie nietrzeźwego kierującego. Z relacji zgłaszającego wynikało, że podróżując ul. Radwana zwrócił uwagę na jadący przed nim pojazd marki Alfa Romeo, którego kierujący wykonywał niebezpieczne manewry i jechał całą szerokością jezdni. Kiedy mężczyzna prowadzący włoskie auto na ul. Samsonowicza zatrzymał swój pojazd, świadek zdarzenia postanowił uniemożliwić mu dalszą podróż. Po chwili na miejsce dotarli policjanci z ostrowieckiej drogówki. W trakcie czynności okazało się, że za kierownicą alfy romeo znajdował się 63-latek. Badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie ponad 1 promil alkoholu. Teraz ostrowczaninowi grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Obywatelska postawa interweniującego kierowcy zasługuje na pochwałę. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, każdy ma prawo ująć osobę na gorącym uczynku popełnienia przestępstwa lub w pościgu podjętym bezpośrednio po popełnieniu przestępstwa. Następnie taką osobę należy niezwłocznie przekazać funkcjonariuszom Policji.

Przypominamy!

Wsiadając za kierownicę bądźmy świadomymi użytkownikami dróg. Nie kierujmy pojazdem będąc pod wpływem alkoholu, gdyż narażamy innych oraz siebie na niebezpieczeństwo utarty zdrowia a nawet życia.

Opr. EW

Źródło: KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim

Zespół Prasowy
Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach

Polecamy również