Ukrywał narkotyki w mieszkaniu

Policjanci z Wydziału Kryminalnego ostrowieckiej komendy zatrzymali 26-latka. Mieszkaniec gminy Ćmielów podejrzany jest o posiadanie znacznej ilości narkotyków oraz wywierania wpływu na czynności urzędowe funkcjonariusza. Za posiadanie znacznej ilości środków zabronionych grozi kara do 10 lat więzienia.

W miniony wtorek ostrowieccy kryminalni prowadząc czynności związane ze zwalczaniem przestępczości narkotykowej zatrzymali 26-latka. Stróże prawa od pewnego czasu podejrzewali, że młody mieszkaniec gminy Ćmielów może mieć związek z narkotykowym procederem. Po zebraniu materiału dowodowego dotarli na teren jego posesji, gdzie potwierdzili swoje przypuszczenia. W trakcie przeszukania kryminalni ujawnili i zabezpieczyli ponad 15 gramów suszu roślinnego, 45 gramów białego proszku oraz blisko 20 gramów skrystalizowanego białego proszku. Wstępne badania wykazały, że była to marihuana, amfetamina i mefedron. Ponadto policjanci zabezpieczyli wagę elektroniczną, młynek i gotówkę w kwocie blisko 9000 złotych. Ujawnione specyfiki trafiły do badań laboratoryjnych, natomiast 26-latek do policyjnego aresztu. Zebrany przez śledczych w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił przedstawić mieszkańcowi gminy Ćmielów zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków oraz wywierania wpływu na czynności urzędowe funkcjonariusza.

Zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Opr. EW

Źródło: KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim

Zespół Prasowy
Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach

Polecamy również