Kierował pomimo wydanej decyzji o cofnięciu uprawnień

Policjanci z ostrowieckiej drogówki zatrzymali 35-latka, który kierował pojazdem marki Renault, pomimo wydanej decyzji o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami. Teraz mieszkańcowi Ostrowca Świętokrzyskiego grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Więcej poniżej!

W czwartek kilka minut przed godziną 8 w miejscowości Grzegorzowice policjanci z ostrowieckiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Renault. Za kierownicą  francuskiego auta znajdował się 35-letni mieszkaniec Ostrowca Świętokrzyskiego. W trakcie czynności wyszło na jaw, że wsiadł on za „kółko” swojego samochodu, pomimo wydanej decyzji o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami przez starostę.  Teraz o jego dalszym losie zdecyduje sąd. Najsurowsza kara, jaka może spotkać kierowcę za zlekceważenie wydanej decyzji administracyjnej wynosi nawet dwa lata więzienia.

Przypominamy:

Art. 180a kodeksu karnego stanowi, iż „Kto na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu, prowadzi pojazd mechaniczny, nie stosując się do decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnienia do kierowania pojazdami, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.”

Polecamy również