Czas na białe szaleństwo

Chyba nikogo bardziej nie cieszy zima niż dzieci, które kochają wręcz jazdę na sankach. Niewielkie górki usypane na osiedlach mieszkaniowych wciągu ostatnich kilku dni dosłownie zaroiły się od dzieciaków, które zaopatrzone w sanki, deski, plastikowe siodełka zjeżdżały z górki na pazurki.
– Ja bardzo lubię jeździć na sankach – mówi 8- letnia Lidia, którą w towarzystwie dziadka spotykam na górce w pobliżu osiedla Pułanki. – Ja zjeżdżam z górki później dziadek wciąga mi sanki i znowu zjeżdżam- zdradza swój sposób na dobrą zabawę Lidia.
Kamil od rana zjeżdża z górki na plastikowym „jabłku”.
– Bardzo fajnie i szybko zjeżdża się też na zwykłej reklamówce- mówi Kamil. – Ja raz zjeżdżam na jabłku innym razem na reklamówce. To zależy co mi się znudzi.
Także narciarze doczekali się otwarcia tras zjazdowych. W pobliżu Ostrowca można poszaleć na specjalnie naśnieżonych trasach na stokach w Bałtowie.
-W niedzielę 28 grudnia o godzinie 10.00 ruszyła ponownie Stacja Narciarska „Szwajcaria Bałtowska”. Dzięki utrzymującym się temperaturom minusowym i świeżym opadom śniegu udało się w krótkim czasie odnowić pokrywę śnieżną i oddać stok do użytku. Od kilku dni miłośnicy narciarstwa i snowboardu dzwonili do nas nieustannie
pytając o datę uruchomienia stoku – mówi Monika Pękala ze „Szwajcarii
Bałtowskiej”.- Gdy tylko temperatura spadła poniżej zera armaty pracowały nieprzerwanie dzień i noc, po to, by uruchomić wyciągi i móc jak najszybciej zaprosić zniecierpliwionych narciarzy na dobrze przygotowane trasy. W niedzielę oddaliśmy trasę pierwszą i drugą obok wyciągów orczykowych oraz „wyrwirączkę” dla szkółki narciarskiej. Frekwencja na stoku zaskoczyła nas samych, ponieważ już od rana tłumnie zaczęły zjeżdżać całe rodziny z nartami i deskami. 30 grudnia o godzinie 12.00 uruchomiona została kolej linowa krzesełkowa. W końcu „Szwajcaria Bałtowska” będzie działała pełną parą. 4-osobowa kolej krzesełkowa jest w stanie w ciągu godziny wwieźć na górę stoku około 2400 osób. Zapewni to więc krótki czas oczekiwania w kolejce do wyciągów. Obok stoku działa wypożyczalnia i serwis sprzętu narciarskiego i snowboardowego z pełną gamą rozmiarów. Przez całą zimę czynna jest również Wioska Świętego Mikołaja. Tych, którzy po szusowaniu chcieliby odpocząć i ogrzać się przy kominku zapraszamy do Chaty Świętego Mikołaja. W Wiosce profesjonalni animatorzy zapewnią rozrywkę w postaci gier, zabaw i rodzinnych konkurencji wszystkim przybyłym gościom. Wizyta w Bajkowym Parku Rozrywki , w labiryncie Królowej Śniegu czy Kinie Emocji Cinema 5D dostarczy dodatkowych wrażeń.
Oby tylko ładna zimowa pogoda utrzymała się chociaż przez kilka tygodni to miłośnicy jazdy na sankach i nartach nie będą się nudzić.

Polecamy również

Dodaj komentarz