Czwarty bazar na parkingu

Parking na osiedlu Słoneczne w pobliżu pasażu handlowego staje się powoli kolejnym bazarem w Ostrowcu. Jedni sobie chwalą to, że miejsc do handlu przybywa, innym taka sytuacja przeszkadza.
– Im więcej punktów, w których odbywa się handel tym lepiej, bo można sobie wybrać jak najlepszy towar, a i ceny sprzedawcy chętniej opuszczają jak jest ich więcej – mówi Tomasz Wośko, mieszkaniec osiedla Słoneczne.- Ja nie mam nic przeciwko temu, żeby w Ostrowcu było jak najwięcej bazarów. Jak jest większa konkurencja to tym lepiej dla klientów.
Nowy bazar na osiedlu Słoneczne powstaje z dwóch stron. Jeden w pobliżu przychodni zdrowia i drugi bliżej ulicy Siennieńskiej.
– Niech sobie handlują tylko, żeby przejścia nie blokowali samochodami – mówi Renata Moroz, mieszkanka osiedla Pułanki. – Niejednokrotnie to stoi tu tyle samochodów, że w żaden sposób nie można swobodnie przejść. Sprzedawcy muszą pamiętać o tym, że handel na chodniku jest zakazany.
Wszystko wskazuje na to, że nowy plac targowy zlokalizowany na parkingu na osiedlu Słoneczne może przeżywać rozkwit.
– Teren od strony ulicy Siennieńskiej, gdzie odbywa się handel należy do gminy i sprzedawcy otrzymali zgodę na prowadzenie tam swojej działalności – mówi zastępca komendanta straży miejskiej Marcin Gruszka. – Z kolei plac w pobliżu przychodni jest własnością spółdzielni mieszkaniowej i tam też sprzedawcy dostali zgodę na handel. Tak, więc wszystko odbywa się zgodnie z prawem. Inkasenci pobierają od sprzedawców wystawiających swój towar na parkingu na osiedlu Słoneczne opłaty zgodnie z obowiązującą taryfą. Obecnie przepisy dotyczące handlu są tak skonstruowane, że umożliwiają prowadzenie tego typu działalności na terenach, na których właściciel wyraził na to zgodę.
Wszystko wskazuje na to, ze w Ostrowcu powstaje czwarty bazar. Mamy już duży bazar przy ulicy Słowackiego, mały bazarek na osiedlu Ogrody, targowicę w pasażu handlowym na osiedlu Słoneczne i teraz kolejny na parkingu. Czas na kolejne bazarki, a takie przydały by się na osiedlach Pułanki, Stawki i Rosochy.

Polecamy również

Dodaj komentarz