Złodzieje rowerów

Funkcjonariusze zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 26 i 28 lat, którzy włamywali się do piwnic. Łupem sprawców padały jednoślady. Za kradzież z włamaniem grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.
Do włamań, do piwnic w blokach mieszkalnych na terenie jednego z ostrowieckich osiedli doszło w styczniu br. Sprawcy skradli wtedy 3 rowery z piwnic. Sprawą zajęli się funkcjonariusze z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu i Przestępczości Nieletnich z ostrowieckiej komendy policji. W miniony piątek ustalili oni i zatrzymali dwóch mieszkańców miasta w wieku 26 i 28 lat, podejrzewanych o dokonanie tych włamań.
Jak ustalili policjanci mężczyźni włamali się do 2 piwnic. 28 – latek na swoim koncie ma również kradzież roweru górskiego, której dokonał w grudniu ubiegłego roku sprzed budynku poczty. Łupem sprawców padały łącznie 4 rowery górskie, warte kilkaset złotych. W trakcie wykonywanych w sprawie czynności policjanci odzyskali wszystkie skradzione jednoślady. Dwa z nich odzyskano w toku przeszukania miejsc zamieszkania podejrzanych, a dwa zabezpieczono w lombardach na terenie miasta, w których złodzieje zdążyli je sprzedać.
Mężczyźni zostali zatrzymani. Obaj usłyszeli już zarzuty dwóch kradzieży z włamaniem, a starszy z nich również kradzieży roweru sprzed budynku poczty. Teraz za swoje czyny grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Polecamy również

Dodaj komentarz