Dobre perspektywy przed hutą

O przyszłości największego pracodawcy w naszym mieście, Celsy „Huty Ostrowiec” rozmawiali z prezydentem Jarosławem Górczyńskim, prezes Grupy Celsa Francesc Rubiralta Rubió oraz dyrektor generalny Celsa „Huta Ostrowiec” Josep Vilaseca.
-To były bardzo optymistyczne rozmowy – przyznaje prezydent miasta Jarosław Górczyński.- Zarówno prezes całej grupy, jak i dyrektor ostrowieckiego zakładu mówili o planach w perspektywie pięcio, czy dziesięcioletniej. To bardzo ważne zapewnienia, bo nie możemy zapominać, że Celsa „Huta Ostrowiec” to kluczowy zakład pracy w naszym regionie oddziaływający na szereg lokalnych firm i dający zatrudnienie wielu mieszkańcom.
Podczas spotkania Francesc Rubiralta Rubió złożył podziękowania Jarosławowi Górczyńskiemu, który jeszcze jako poseł zaangażował się w wprowadzenie procedury odwróconego VATu w obrocie prętami zbrojeniowymi.
– Pozytywne efekty tego zjawiska są już widoczne, o czym niech świadczy wielkość produkcji ostrowieckich walcowni – dodaje prezydent Górczyński.- Właściciele zakładu przyznali, że teraz w swych działaniach będą mogli w pełni skoncentrować się na wykorzystaniu pełnych mocy produkcyjnych. Pojawiły się też nowe zadania przed Zakładem Wyrobów Kutych.
Nadchodząca dekada i zaplanowane wielkości produkcji mają potwierdzić kluczową rolę Celsy „Huty Ostrowiec” w całej grupie, a także definitywnie odciąć się od plotek, o rzekomym przekazaniu zakładu w obce ręce.

Polecamy również