Powstanie super miasteczko drogowe

Przed Publiczną Szkoła Podstawową Nr3 w Ostrowcu Świętokrzyskim już niebawem pojawi się miasteczko ruchu drogowego. To prezent od Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Kielcach na pierwszą rocznicę funkcjonowania ostrowieckiego oddziału.
– Chcemy przygotować trwałą, drobną pamiątkę, ale równocześnie odpowiedzieć na apel dyrektor PSP Nr3, który zwrócił się do nas o wsparcie takiej inicjatywy- mówi Czesław Dawid, dyrektor WORD w Kielcach. Nie możemy zapominać, że w całym procesie edukacyjnym najważniejsze są dzieci. Jeśli to najmłodsi nauczą się bezpiecznego poruszania po drogach, w przyszłości będą tylko doskonalić swą technikę.
Nie wykluczone, że w okresie Dnia Dziecka odbędzie się już pierwszy egzamin na kartę rowerową, przeprowadzony właśnie w miasteczku ruchu drogowego przed PSP Nr3. Na placu zostaną wymalowane linie, a także staną znaki drogowe i sygnalizacja świetlna.
– Z uwagi na nasza lokalizację, bardzo dużo uczniów szkoły na zajęcia przyjeżdża rowerami – przyznaje Mariusz Szczerbiński, dyrektor PSP Nr3 w Ostrowcu Św . Muszą oni pokonywać ruchliwe ulice: Sandomierską, Świętokrzyską, czy Opatowską, dlatego zależy nam aby poznali zasady bezpiecznego poruszania się po drodze.
– To bardzo dobra inicjatywa, która zapewne ucieszy uczniów- mówi prezydent Jarosław Górczyński. Jako, że to swoisty rocznicowy prezent, warto po raz kolejny zaakcentować, że dzięki bardzo dobrej decyzji Marszałka Województwa Adama Jarubasa, oraz Zarządu Województwa do Ostrowca Św. wróciła możliwość zdawania egzaminów na prawo jazdy. Wszyscy, którzy zaangażowali się w realizację tej inicjatywy, mogą teraz chodzić z podniesioną głową.
Foto.internet

Polecamy również