Kosiarze do pracy

Ponad 230 osób zostanie zatrudnionych w tym roku przez Zakład Usług Miejskich w Ostrowcu Świętokrzyskim do prac porządkowych, rozbiórkowych i konserwacyjnych na terenie miasta. Jest to rekordowa liczba osób, które dostaną prace dzięki ZUM. W latach poprzednich przedsiębiorstwo przyjmowało do pracy od 210 do 220 osób rocznie.
– Jak na razie do pracy zostało przyjętych 121 osób, ale ta liczba będzie wzrastać z miesiąca na miesiąc- informuje dyrektor Zakładu Usług Miejskich Zbigniew Wesołowski. – Są to osoby, które były zarejestrowane w Powiatowym Urzędzie Pracy jako osoby bezrobotne. U nas dostali umowy o pracę w ramach robót publicznych i prac interwencyjnych. Pracują głównie przy pielęgnowaniu zieleni oraz przy pracach porządkowych w parku miejskim oraz na ulicach Ostrowca. Wiele z tych osób już po raz kolejny jest zatrudnianych w naszym przedsiębiorstwie. Są to ci, którzy dali się poznać z dobrej strony jako pracownicy. Sumiennie wykonują swoje obowiązki i nie spóźniają się do pracy. Niestety zdarzają się także bumelanci oraz ci, którzy przychodzą do pracy pod wpływem alkoholu. Takie osoby nie mogą liczyć na pobłażanie i są zwalniani z pracy w trybie natychmiastowym. O kolejnym zatrudnieniu w naszej firmie będą mogły już tylko pomarzyć. To dziwne, że trafiają się Jeszce tak nieodpowiedzialni ludzie. Wszyscy chyba dobrze wiedzą, że o prace w Ostrowcu jest trudno szczególnie dla ludzi nie mających wysokich kwalifikacji. Mimo to niektórzy lekceważą swoje obowiązki lub jak już wspominałem przychodzą do pracy pod wpływem alkoholu.
Osoby, które zostały zatrudnione w ramach prac interwencyjnych zarobią miesięcznie niewiele ponad 1200 zł na rękę.
W raz ze stałymi pracownikami oraz osobami zatrudnianymi w ramach prac interwencyjnych i robót publicznych ZUM daje pracę rocznie trzystu osobom. Kobiety głównie zatrudniane są do pielęgnacji zieleni i prac porządkowych, a mężczyźni do prac remontowych, rozbiórkowych oraz jako kosiarze trawy.

Polecamy również